Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

O nemocnici

Novinky a média


Den zdraví přilákal do Nemocnice AGEL Jeseník návštěvníky všech věkových kategorií

22.5.2024

Den zdraví v Nemocnici AGEL Jeseník se těšil velkému zájmu veřejnosti. Pro návštěvníky byla připravena celá řada stanovišť, kde se mohli nechat bezplatně vyšetřit a zkontrolovat svůj zdravotní stav.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník podpořila v rámci Jarní charitativní sbírky NADACE AGEL azylový dům Boétheia

20.5.2024

Jarní sbírka NADACE AGEL byla i letos velice úspěšná. Zaměstnanci z Nemocnice AGEL Jeseník v ní opět podpořili azylový dům Boétheia v Jeseníku. Vybrané dary si převzal ředitel azylového domu Boétheia Bc. Kamil Archel.

Celý článek


Se školní výukou pomáhají hospitalizovaným dětem v Nemocnici AGEL Jeseník dva kvalifikovaní pedagogové

14.5.2024

Hlavním smyslem práce pedagogů v Nemocnici AGEL Jeseník je pomoci dětem překonat adaptační potíže a zvládnout pobyt v nemocnici, pokud možno bez stresujících prožitků. K tomu napomáhá klidný, citlivý a laskavý přístup učitelů. Pracovní tým tvoří dva kvalifikovaní speciální pedagogové, kteří se neustále vzdělávají a sledují nové trendy ve výuce.

Celý článek


SPS - metoda pro děti, těhotné i dospělé vrcholové sportovce. V Nemocnici AGEL Jeseník nabízí cvičení i semináře.

16.4.2024

Spirální stabilizace páteře – cvičení, které pomáhá při bolestech zad, skolióze, výhřezu disku, nebo po operacích páteře. Je vhodné pro všechny věkové skupiny, děti od pěti let a také v těhotenství. Je to ale zároveň i prevence vzniku vadného držení těla a svalových dysbalancí. Cvičení nejen pro těhotné nabízí Nemocnice AGEL Jeseník ve spolupráci s certifikovanou lektorkou Michaelou Krumpovou.

Celý článek


Jarní prázdniny na horách: chirurgická ambulance Nemocnice AGEL Jeseník ošetřila od února do poloviny března 500 pacientů

18.3.2024

Během jarních prázdnin v nemocnici AGEL Jeseník zdravotníci ošetřili přibližně 500 pacientů, což je o 200 více než v předešlém roce. Vedly úrazy ramen, zápěstí a kolen – nejčastěji se přihodily pacientům během zimních sportů.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník má nové vybavení za více než 20 milionů korun

27.2.2024

Nemocnice AGEL Jeseník neustále modernizuje – nyní má nové vybavení pro své pacienty za více než 20 milionu korun. Personál nejvíc oceňuje operační stůl pro traumatologii, rentgenové RTG-C rameno, ale také nové defibrilátory sloužící při záchraně života, pacienti pak transportní lehátka, polohovací bariatrické a dětské lůžko, diabetologická ambulance funguje s novou fundus kamerou.

Celý článek


Oblíbené předporodní kurzy v Nemocnici AGEL Jeseník se opět otevírají budoucím rodičům

24.1.2024

Nastávající rodiče na Jesenicku se opět mohou těšit z dalšího běhu předporodních kurzů. Získají zde cenné rady od laktační poradkyně, sestry z novorozeneckého oddělení, porodní asistentky, primářky MUDr. Jany Chrastinové a MUDr. Ivety Poljakové - lékařky z anesteziologicko – resuscitačního oddělení.

Celý článek


Nová neurologická ambulance v nemocnici AGEL Jeseník

10.1.2024

Počínaje lednem 2024 Nemocnice AGEL Jeseník otevřela novou neurologickou ambulanci. Provoz ambulance zajišťuje MUDr. Kateřina Pitrochová společně se sestrou Miroslavou Šilcovou.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník ošetřili během vánočních svátků a konce roku 330 pacientů. Vedly sportovní úrazy i popáleniny

8.1.2024

Úrazy způsobené pády na lyžích a bruslích, ale také pády na schodech nebo úrazy v důsledku požití alkoholu – to je výčet nejčastějších diagnóz, které na přelomu roku řešili zdravotníci v Nemocnici AGEL Jeseník.

Celý článek


V nemocnici AGEL Jeseník se za uplynulý rok narodilo 243 dětí

4.1.2024

V loňském roce se v Nemocnici AGEL Jeseník narodilo 243 dětí. Roku 2023 v celkovém součtu kralovali chlapci, posledním dítětem roku byla ale holčička. Porodníci pomohli přivést na svět konkrétně 132 chlapečků a 111 holčiček.

Celý článek


Vánoce v Nemocnici AGEL Jeseník

22.12.2023

Cukroví, poslech vánočních koled, vánoční výzdoba a také štědrovečerní menu - to jsou jen některé z věcí zpříjemňujících pacientům pobyt v nemocnici AGEL Jeseník.

Celý článek


Sestra z Nemocnice AGEL Jeseník stříbrná v prestižní soutěži Sestra roku 2023

16.10.2023

Sestřička z Nemocnice AGEL Jeseník Alena Potěšilová obsadila skvělou stříbrnou příčku v prestižní soutěži Sestra roku 2023, kterou každoročně vyhlašuje společnost EEZY Events & Education ve spolupráci s odborným časopisem Zdravotnictví a medicína.

Celý článek


Začátek prázdnin se v Nemocnici AGEL Jeseník projevil zvýšeným množstvím úrazů. Pozor by si měli dát především cyklisté

17.7.2023

Start letních prázdnin na chirurgické ambulanci Nemocnice AGEL Jeseník každoročně znamená zvýšenou četnost úrazů. V období mezi 1. a 10. červencem ošetřil personál ambulance celkem 351 pacientů. Slunečné počasí i volné dny v podobě státních svátků či dovolených motivují lidi k výletům a sportovním aktivitám, kde může mít nepozornost či přecenění vlastních schopností bolestivé následky.

Celý článek


Do Jeseníků bez obav: Rekreační dialýza v zařízeních Nemocnice AGEL Jeseník umožňuje pacientům komfortní turistiku

28.6.2023

Pacienti se závažným onemocněním ledvin dnes již nemusí být odkázáni na neustálou blízkost hemodialyzační stanice ve svém bydlišti. Díky tzv. rekreační dialýze, již nabízí jak Nemocnice AGEL Jeseník, tak její detašované pracoviště Dialýza Šumperk, mohou lidé s nemocnými ledvinami poznávat krásy České republiky, rehabilitovat v lázeňských zařízeních či navštěvovat příbuzné.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník si připomněli Světový den dárců krve svátečním odběrem

16.6.2023

Ve čtvrtek 15. června se na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Jeseník uskutečnil sváteční odběr krve ku příležitosti o den dříve připomínaného Světového dne dárců krve. O životodárnou tekutinu se nezištně a ochotně podělilo 37 dárců, přičemž byli všichni odměněni malým dárkem. Okolo Nemocnice AGEL Jeseník existuje stabilní komunita dárců krve, vítán je však každý, kdo by chtěl jejich řady rozšířit.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník dokáží pomocí ozonoterapie účinně a šetrně léčit bolest zad

5.6.2023

Radiodiagnostické oddělení Nemocnice AGEL Jeseník nově nabízí pacientům trpícím bolestmi zad alternativu k periradikulární terapii (PRT), tedy kořenovému obstřiku směsí anestetika, kortikoidu a jodové kontrastní látky. Při ozonoterapii je léčivou složkou směs medicinálního kyslíku a ozónu. Pro tento účel byl zakoupen přístroj OZO 2 FUTURA PLUS v ceně zhruba půl milionu korun.

Celý článek


Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice AGEL Jeseník nabízí rodičkám novinku v podobě Multitrac systému

26.5.2023

V rámci rozšíření nabídky služeb pořídila pro rodičky Nemocnice AGEL Jeseník Multitrac systém, který rozšíří poskytování kvalitní péče rodičkám, včetně doprovodu.

Celý článek


Den zdraví přilákal do Nemocnice AGEL Jeseník malé i velké návštěvníky

19.5.2023

Ve středu 17. května ožil vestibul Nemocnice AGEL Jeseník čilým ruchem. Den zdraví přiblížil dětským i dospělým návštěvníkům práci zdravotníků. Děti absolvovaly hravé dopoledne s kvízy a omalovánkami, dospělí si mohli například nechat změřit krevní tlak či cukr, určit krevní skupinu či otestovat, jak jsou na tom s hygienou rukou.

Celý článek


Mezinárodní den sester si připomněli také v Nemocnici AGEL Jeseník

12.5.2023

V pátek 12. května si ve zdravotnických zařízeních po celém světě připomínají Mezinárodní den sester. Datum připadá na 203. výročí narození Florence Nightingale, jež je považována za průkopnici v rámci ošetřovatelství. Namáhavou a obětavou práci zdravotních sester ocenili také v Nemocnici AGEL Jeseník, kde zástupci vedení nemocnice navštívili jednotlivá pracoviště s osobní přáním a drobným dárkem.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice AGEL Jeseník darovali v rámci Jarní sbírky NADACE AGEL azylovému domu drogerii a kosmetiku

2.5.2023

Zaměstnanci Nemocnice AGEL Jeseník se v letošním roce opět zapojili do jarní charitativní sbírky NADACE AGEL a ukázali, že pomoc potřebným lidem je jim vlastní i mimo pracovní dobu. Rozmanitý sortiment drogistických výrobků, který k prasknutí naplnil několik tašek a krabic, putuje stejně jako vloni ke klientům Azylového domu Boétheia v Jeseníku.

Celý článek


Den zdraví v Nemocnici AGEL Jeseník

25.4.2023

Nemocnice AGEL Jeseník zve na Den zdraví, který se bude konat ve středu 17. května v čase 10:00-14:00 hodin ve vestibulu hlavní budovy.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník u porodů císařským řezem aplikuje novinky a sleduje trendy

24.4.2023

Duben je mezinárodní organizací ICAN každoročně vyhlašován měsícem císařských porodů s cílem poskytnout nastávajícím maminkám osvětu ohledně specifik porodu císařským řezem. Zkušenosti s porody císařským řezem mají také na gynekologicko – porodnickém oddělení Nemocnice AGEL Jeseník, kde se snaží císařské porody provádět jak maximálně šetrně po medicínské stránce, tak vstřícně vůči nastávajícím rodičům za pomocí moderních metod i individuálního lidského přístupu.

Celý článek


Velikonočního odběru krve se v Nemocnici AGEL Jeseník zúčastnilo 42 dárců

6.4.2023

Na hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice AGEL Jeseník bylo ve čtvrtek 6. dubna nebývale rušno. Velikonoční výzvu k darování krve vyslyšelo celkem 42 dárců, mezi nimiž se kromě prvodárců vyskytl také nezvykle vysoký počet jubilantů. Kromě dobrého pocitu z vykonání prospěšného skutku si odnášeli také dárek v podobě velikonočního perníčku.

Celý článek


Velikonoce v Nemocnici AGEL Jeseník ve znamení pestré výzdoby i jídelníčku

4.4.2023

Blížící se Velikonoce patří mezi nejvýznamnější svátky v roce. Nemocnice AGEL Jeseník funguje i ve svátečním čase na plné obrátky, pobyt pacientům i práci personálu však zpříjemňuje řada milých drobností.

Celý článek


Velikonoční odběr krve v Nemocnici AGEL Jeseník

31.3.2023

Nemocnice AGEL Jeseník zve na Velikonoční odběr krve, který se bude konat ve čtvrtek 6. dubna od 6:30 hodin na Transfúzním oddělení. Na každého dárce bude čekat velikonoční nadílka.

Celý článek


Konec pláče a strachu z injekcí. Dětem v Nemocnici AGEL Jeseník nově pomáhá čmelák BUZZY

24.3.2023

Odběry krve, injekční medikace či aplikace kanyl patří mezi úkony, které dětští pacienti často vnímají jako stresující a bolestivé. Na dětském oddělení Nemocnice AGEL Jeseník ovšem nově přibyl pomocník, který tyto situace pomáhá zvládat. Má jméno BUZZY, podobu veselého čmeláka a mírní nepříjemné pocity za pomocí bzučení, chladu a vibrací.

Celý článek


Úrazů během jarních prázdnin v Nemocnici AGEL Jeseník přibylo

17.3.2023

Období jarních prázdnin přináší nejen radostné zážitky na zasněžených svazích, ale bohužel také zvýšené množství úrazů. Chirurgická ambulance Nemocnice AGEL Jeseník ošetřila během února téměř tři stovky pacientů. Děti a dospělí se nejčastěji zranili při provozování zimních sportů, pro seniory byly hrozbou zledovatělé chodníky.

Celý článek


Porodnice Nemocnice AGEL Jeseník jde s dobou a nabízí rodičkám prostor pro volbu

23.2.2023

Pojetí porodů je v posledních letech dynamickým tématem a je stále běžnější přistupovat k nim individuálně a doposud netradičně – a to nejen ve velkých městech, ale i v menších zdravotnických zařízeních. Důkazem je Nemocnice AGEL Jeseník, kde v rámci proklientského přístupu nastávajícím maminkám nabízejí možnost volby nejen v otázkách průběhu porodu, ale součástí nabídky jsou například i ambulantní porody, po kterých odchází maminky s čerstvě narozenými dětmi domů jen několik hodin po porodu.

Celý článek


Valentýnský odběr krve v Nemocnici AGEL Jeseník dne 16.2.2023

10.2.2023

Na všechny dárce, kteří k nám přijdou 16. února darovat krev bude čekat malé překvapení.

Celý článek


Oslavit Den sv. Valentýna mohou nejen zamilování darováním krve v Nemocnici AGEL Jeseník

10.2.2023

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který může člověk druhým darovat, je nejcennější tekutina – krev. Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Jeseník proto chystá na čtvrtek 16. února akci s názvem „Daruj krev s láskou”

Celý článek


Nanoskopie pomohla v Nemocnici AGEL Jeseník již desítkám pacientů

19.1.2023

Loni v létě začala provádět Nemocnice AGEL Jeseník miniivazivní šetrný zákrok tzv. nanoskopii, která je v rámci České republiky unikátním zákrokem. Ortopedické oddělení dokonce pořídilo před nedávném vlastní speciální přístroj pro nanoskopii, a díky tomu mohou zákrok podstoupit pacienti téměř kdykoliv.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník investovala v loňském roce do svého zařízení téměř 45 miliónů korun

13.1.2023

Jesenická nemocnice v roce 2022 významně navázala na kontinuální rozvoj z posledních let, který přináší řadu pozitiv jak pro pacienty, tak pro personál důležitého poskytovatele zdravotních služeb v regionu pod Pradědem. Jednou z nejnákladnějších investicí byla rozsáhlá modernizace pavilonu B za bezmála 15 miliónů korun.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník se za uplynulý rok narodilo 239 dětí

6.1.2023

V loňském roce uvítali zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník celkem 239 dětí. Porodníci přivedli na svět dvoje dvojčátka, 121 děvčat a 118 chlapců.

Celý článek


Hektický konec roku v Nemocnici AGEL Jeseník. Zdravotníci řešili úrazy na horách i popáleniny od oleje

4.1.2023

Opět hektický závěr roku zažili zdravotníci v Nemocnici AGEL Jeseník, ve které skončilo mnoho turistů a sportovců s úrazy po zimních radovánkách.

Celý článek


Eliáš je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Jeseník

3.1.2023

V jesenické porodnici přišlo na svět 1. miminko roku 2023 2. ledna v čase 07:18 hod.

Celý článek


O vánočních svátcích ošetřili chirurgové Nemocnice AGEL Jeseník více než 40 pacientů

27.12.2022

Zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník měli o vánočních svátcích napilno. Jesenickou nemocnici během tří vánočních dnů navštívilo téměř 50 pacientů, kteří vyhledali pomoc lékařů chirurgického oddělení

Celý článek


Vánoční miminko v porodnici Nemocnice AGEL Jeseník

26.12.2022

Svůj první porod a hned přímo na Štědrý den zažila maminka Petra z České Vsi v Nemocnici AGEL Jeseník. V jednou hodinu odpoledne v jesenické porodnici vykoukla na svět její dcera Petra, která při narození vážila 3240 gramů a měřila 48 centimetrů.

Celý článek


Novorozené děti v Nemocnici AGEL Jeseník hlídá 5 nových monitorů dechu

1.12.2022

Celkem 5 nových monitorů dechu v celkové hodnotě 12 500 Kč získalo od Nadace Křižovatka novorozenecké a dětské oddělení Nemocnice AGEL Jeseník. Přístroje chrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí (SIDS), který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života.

Celý článek


Mikulášský odběr krve v Nemocnici AGEL Jeseník dne 1.12.2022

22.11.2022

Na všechny dárce, kteří k nám přijdou 1. prosince darovat krev, bude čekat mikulášská nadílka!

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník pořídila nové CT nejvyšší kvality v rámci technické specifikace za více než 20 milionů. Je komfortnější i šetrnější pro pacienty a má i přesnější diagnostiku

14.10.2022

Multidetektorová výpočetní tomografie (CT) v hodnotě více než 20 milionů korun rozšířila a zlepšila diagnostické možnosti Nemocnice AGEL Jeseník. Špičkové zařízení nabízí oproti předchozímu rychlejší vyšetření i nižší radiační zátěž.

Celý článek


Rodičky Nemocnice AGEL Jeseník mohou nově využívat bylinnou napářku. Příjemná metoda pomáhá ženám zvládat bolest a kontrakce

7.9.2022

Nemocnice AGEL Jeseník opět rozšiřuje nabídku svých služeb, tentokrát zaměřenou na rodičky, které mohou nově využít bylinné napařování při porodu. Oblíbená procedura využívá účinků termoterapie, hydroterapie, fytoterapie a aromaterapie.

Celý článek


Oznámení o probíhající rekonstrukci v Nemocnici AGEL Jeseník

1.9.2022

V minulém týdnu byly započaty přípravné práce na instalaci nového CT přístroje. V době rekonstrukce jsou CT vyšetření zajištěna Nemocnicí Šumperk a Fakultní nemocnicí Olomouc.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník nově provádí nanoskopii kloubů v lokální anestezii

4.8.2022

Specialisté v jesenické nemocnici provádí nově nanoskopii neboli nanoartroskopii. Tato metoda se využívá u pacientů k šetrné a rychlé diagnostice i k drobným zákrokům nejen kolenních kloubů.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník se během prvního prázdninového týdne nezastavili, evidují přes 200 úrazů

11.7.2022

Se začátkem prázdnin a přílivem turistů do Jeseníků stoupá také počet zraněných pacientů ošetřených v Nemocnici AGEL Jeseník. Během prvního prázdninového týdne evidují zdravotníci přes 200 úrazů.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník se v prvním pololetí roku 2022 narodilo 126 dětí

4.7.2022

Eliška, Matyáš, ale i Timea nebo Natanael. To jsou jména některých ze 126 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v Nemocnici AGEL Jeseník. Z hlediska pohlaví to bylo vyrovnané. Narodilo se celkem 63 děvčat a 63 chlapců.

Celý článek


Den zdraví v Nemocnici AGEL Jeseník

24.5.2022

Nemocnice AGEL Jeseník zde na Den zdraví, který se bude konat 1. 6. 2022 od 10:00 do 14:00 hodin ve vestibulu hlavní budovy.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník proběhne v pondělí 23. května krajské cvičení složek IZS

20.5.2022

V pondělí 23. května od 14:00 hodin proběhne v Nemocnici AGEL Jeseník taktické cvičení všech složek Integrovaného záchranného systému (Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby).

Celý článek


Velikonoční odběr krve v Nemocnici AGEL Jeseník

8.4.2022

Nemocnice AGEL Jeseník zve na Velikonoční odběr krve, který se bude konat ve čtvrtek 14. dubna od 6:30 hodin na Transfúzním oddělení. Na každého dárce bude čekat velikonoční nadílka.

Celý článek


Zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník se během jarních prázdnin nezastavili, evidují přes 700 úrazů

30.3.2022

Přes 700 pacientů ošetřili během jarních prázdnin na chirurgické ambulanci Nemocnice AGEL Jeseník. Nejčastěji se jednalo o úrazy vzniklé díky lyžařské sezóně z pádů na lyžích a snowboardu. Zdravotníky zaměstnalo také pár kuriózních případů.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník započala první fáze rozsáhlé rekonstrukce lůžkového pavilonu. Pacienti budou mít komfortnější zázemí

28.2.2022

Rekonstrukcí za více než 8 milionů korun aktuálně prochází lůžkový pavilon Nemocnice AGEL Jeseník, v němž se nachází chirurgické, interní a dětské oddělení, hemodialyzační stanice a ambulantní provozy interny. Celá akce bude dokončena do konce měsíce dubna.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník připravila speciální Valentýnské darování krve. Příchozí pomohou tím nejcennějším a ještě dostanou dárek

11.2.2022

Chcete si letos netradičně připomenout svátek sv. Valentýna? Máte šanci. Nemocnice AGEL Jeseník připravila na čtvrtek 17. února „Valentýnské darování krve“. V rámci této akce každý, kdo přijde darovat krev na hematologicko-transfuzní oddělení nejenže pomůžete zachránit život druhým, ale získá i drobnou pozornost.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník provedla díky digitálním rentgenovým snímkům za rok a půl téměř 30 000 vyšetření

28.1.2022

Plynulost a celkové zrychlení diagnostického procesu – to vše si pochvalují pracovníci radiodiagnostického oddělení Nemocnice AGEL Jeseník. Nemocnice spustila ostrý provoz digitálních rentgenových snímků v září 2020 a do dnešního dne provedla téměř 30 000 vyšetření.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník se za uplynulý rok narodilo 266 dětí

6.1.2022

V loňském roce uvítali zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník celkem 266 dětí. Porodníci přivedli na svět jedny dvojčátka, 144 děvčat a 122 chlapců.

Celý článek


Úrazy na lyžích i postřelený myslivec na honu. I takový je závěr roku v Nemocnici AGEL Jeseník

30.12.2021

Přes 100 pacientů dorazilo během vánočních svátků na chirurgickou ambulanci Nemocnice AGEL Jeseník, nejčastěji se jednalo o pohmožděniny a zlomeniny. Zdravotníky zaměstnal také jeden kuriózní případ s dobrým koncem. K ošetření do nemocnice dorazil přímo z honu postřelený myslivec.

Celý článek


Mikulášský odběr krve v Nemocnici AGEL Jeseník dne 9.12.2021

7.12.2021

Na všechny dárce, kteří k nám přijdou 9. prosince darovat krev bude čekat mikulášská nadílka!

Celý článek


Jednotka intenzivního života + beseda

3.12.2021

Jedinečný dokumentární film pojednávající o průkopnících české nemocniční paliativní péče Ondřeji Kopeckém a Kateřině Rusinové

Celý článek


Deset nových monitorů dechu bude střežit dech miminek v Nemocnici AGEL Jeseník

18.11.2021

Celkem 10 nových monitorů dechu v celkové hodnotě 20.000 Kč získalo od Nadace Křižovatka novorozenecké a dětské oddělení Nemocnice AGEL Jeseník. Přístroje chrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí (SIDS), který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života.

Celý článek


Akce "Přiveď dárce, dostaneš flashku!"

11.10.2021

Velice si vážíme každého dárce, který k nám na transfúzní oddělení přijde darovat krev. Proto jsme pro vás, milí dárci, připravili akci „Přiveď dárce, dostaneš flasku!“.

Celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

1.10.2021

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článek


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

30.9.2021

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článek


DARUJ KREV s Českým rozhlasem

20.9.2021

Darujte krev s Českým rozhlasem v období od 18. 9. do 3. 10. 2021 na našem hematologicko-transfúzním oddělení. Budeme se na Vás těšit!

Celý článek


Nejen úrazy cyklistů při sjezdech. Nemocnice AGEL Jeseník zaznamenala nárůst ošetřených pacientů během léta o 30 procent

31.8.2021

S příchodem léta a s koncem školního roku začíná pro Nemocnici AGEL Jeseník každoročně jedno z nejnáročnějších období. Lékaři a zdravotníci na chirurgické pohotovosti ošetří stovky úrazů, a kromě zimy jich nejvíce připadá právě od června do srpna, kdy se Jeseníky stávají oblíbeným cílem prázdninových turistů. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy nemocnice zaznamenala vysoký nárůst ošetřených pacientů. Celkem jich bylo 6 a půl tisíce a jedná se meziroční navýšení o 30 procent.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník zve veřejnost na akci Světový den dárců krve

12.7.2021

Dne 21.7.2021 od 8,00 do 16,00 hodin proběhne ve vestibulu hlavní budovy Nemocnice AGEL Jeseník akce s názvem Světový den dárců krve.

Celý článek


Jeseničtí zdravotníci se během prodlouženého víkendu nezastavili, evidují přes 100 úrazů

7.7.2021

Se začátkem prázdnin a přílivem turistů do Jeseníků stoupá také počet zraněných pacientů ošetřených v Nemocnici AGEL Jeseník. Během prodlouženého víkendu evidují zdravotníci přes 100 úrazů, z nichž nejvíce bylo o první červencové sobotě.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník se v prvním pololetí roku 2021 narodilo 138 dětí. Nejplodnějším měsícem byl březen

2.7.2021

Eliška, Martin, Jan, ale i Christopher, Lareth, Ligia Cornelia. To jsou jména některých ze 138 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v Nemocnici AGEL Jeseník. Z hlediska pohlaví dominovala děvčata v počtu 73, novorozených chlapců pak bylo 65.

Celý článek


Otevřeno! Nemocnice AGEL Jeseník zahájila ve městě provoz další odběrové místnosti

28.6.2021

Od pondělí 28. června Nemocnice AGEL Jeseník uvedla ve městě do provozu novou odběrovou místnost, které se nachází v prostorách Jesenické polikliniky. Zde budou zdravotníci odebírat pacientům například krev a vzorky následně poputují do nemocniční laboratoře, kde je specialisté následně vyhodnotí.

Celý článek


Na den dětí rozdávala Nemocnice AGEL Jeseník dárky v Dětském domově Černá Voda

7.6.2021

Spoustu dárků přivezlo minulý týden u příležitosti Mezinárodního dne dětí vedení Nemocnice AGEL Jeseník do Dětského domova Černá Voda. Zástupci nemocnice udělali radost dětem, které nemají tolik štěstí na úplnou rodinu.

Celý článek


Navzdory koronavirové epidemii si Nemocnice AGEL Jeseník připomene tradiční Velikonoce

1.4.2021

Velikonoční atmosféra zavládla v Nemocnici AGEL Jeseník, a to navzdory stále řádící koronavirové epidemii. S ohledem na hygienické možnosti zdobí prostory oddělení a ambulancí velikonoční dekorace.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník pomůže svým pacientům při sčítání lidu, svého pracovníka vyškolila na sčítacího komisaře

31.3.2021

V těchto dnech naplno odstartovalo v České republice sčítání lidu a aktivně se do něj zapojí také Nemocnice AGEL Jeseník. Jeden zaměstnanec nemocnice se stal sčítacím komisařem, aby pomohl splnit zákonem danou povinnost také hospitalizovaným spoluobčanům.

Celý článek


Velikonoční odběr krve v Nemocnici AGEL Jeseník

29.3.2021

Nemocnice AGEL Jeseník zve všechny dárce na Velikonoční odběr krve, který se bude konat 1.4.2021 na Transfúzním oddělení.

Celý článek


Rozhovor na téma Kariérní poradenství pro žáky základních škol

24.3.2021

V úterý 24.3.2021 proběhl video rozhovor s panem Kamilem Kavkou z positivJe a zaměstnankyněmi Nemocnice AGEL Jeseník, personální manažerkou Ing. Radkou Krézkovou a vrchní sestrou chirurgických oborů Bc. Veronikou Škodovou na téma Kariérní poradenství pro žáky základních škol. Mluvilo se o práci ve zdravotnictví, od personálních věcí až po samotnou práci zdravotní sestry.

Celý článek


Otestujte se sami! Rychlotesty ze seznamu MZ ČR i pro firmy

17.3.2021

Pokud potřebujete otestovat své zaměstnance přímo na pracovišti, můžete si objednat rychlotesty pro sebetestování, které jsou v souladu se seznamem výjimek MZ ČR na https://perfectdistribution.agel.cz/.

Celý článek


DARUJ KREV s Českým rozhlasem

15.3.2021

Darujte krev s Českým rozhlasem v období od 15. 3. do 31. 3. 2021 na našem hematologicko-transfúzním oddělení. Budeme se na Vás těšit!

Celý článek


Nebojte se darovat krev, Nemocnice AGEL Jeseník ji potřebuje! Pro dárce přináší nové výhody

4.3.2021

Přestože se kvůli koronaviru zpomalil chod nemocnic, akutní výkony a operace se zastavit nemohou. Některé přípravky vyrobené z lidské krve není možné dlouho skladovat, transfuzní stanice se tak začíná obávat o dostatek krevních zásob. Jak upozorňuje Transfúzní oddělení Nemocnice AGEL Jeseník, darování krve není zakázáno ani aktuálních přísných restrikcí a přijíždět mohou i lidé z jiných okresů.

Celý článek


Odběrové místo Nemocnice AGEL Jeseník nově odebírá vzorky pro PCR vyšetření koronaviru ze slin

11.2.2021

Nemocnice AGEL Jeseník začala na svém odběrovém místě standardně odebírat vzorky určené pro PCR vyšetření k ověření přítomnosti viru SaRS CoV2 nově také ze slin. Lidé, kteří mají obavy ze stěru z nosohltanu, tak mohou využít právě tuto šetrnější metodu.

Celý článek


Vakcinační centrum Nemocnice AGEL Jeseník a.s.

8.2.2021

Nemocnice AGEL Jeseník a.s. je jedním z očkovacích center, kam se mohou aktuálně hlásit zájemci z řad seniorů starších 80 let k aplikaci vakcíny proti COVID-19

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník se za uplynulý rok narodilo celkem 323 dětí, o 15 procent více než v předchozím roce

5.1.2021

Celkem 323 dětí se v loňském roce narodilo v Nemocnici AGEL Jeseník, to je o 41 novorozenců více než v roce 2019. Porodníci přivedli na svět dvoje dvojčátka, 159 děvčat a 164 chlapců.

Celý článek


O vyšetření tlustého střeva je v Jesenické nemocnici zájem i během epidemie. Nový moderní videokolonoskop odhalí včas i nejmenší hrozby

28.12.2020

Gastroenterologická ambulance Nemocnice AGEL Jeseník disponuje novým moderním videokolonoskopem se speciální rozlišovací schopností. Lékařům umožňuje provést velmi přesné kolonoskopické vyšetření a odhalit i nejmenší potenciální hrozby v trávicím traktu pacienta.

Celý článek


Vánoce stráví v Nemocnici AGEL Jeseník sedm desítek pacientů

22.12.2020

Okolo sedmdesáti pacientů bude trávit letošní vánoční svátky na lůžku v Nemocnici AGEL Jeseník. I když se zdravotníci snaží v tomto období propustit do domácí péče na svátky všechny, komu to zdravotní stav dovolí, budou Vánoce v nemocnici trávit ti, kteří musí z důvodu své nemoci být pod neustálým dozorem lékařů a sester. A tím spíše, pokud se jedná o pacienty, kteří leží na covidových jednotkách.

Celý článek


Jak si užít Vánoce ve zdraví, radí nutriční terapeutka z Nemocnice AGEL Jeseník

18.12.2020

Vánoční svátky mají v rodinách bezpočet podob, v drtivé většině je ale minimálně jedna věc spojuje. Tím je několikadenní hodování v teple domova, které pak, v lepším případě, končí u neoblíbených čísel na osobní váze, v tom horším pak se zdravotními problémy v ordinaci lékaře. Nutriční terapeutka z Nemocnice AGEL Jeseník ale ubezpečuje, že stačí dodržovat pár výživových rad a závěr roku si může každý užít gurmánsky uspokojen a zároveň fit po fyzické i psychické stránce.

Celý článek


Jesenická nemocnice se navzdory epidemii ponořila do předvánoční atmosféry, v předstihu již obdržela první dárečky

2.12.2020

V předstihu letos dorazily do Nemocnice AGEL Jeseník od Ježíška první vánoční dárečky. Jednalo se o balík s ručně šitými peřinkami, čepičkami a chobotničkami, který novorozeneckému oddělení jesenické nemocnice předaly zástupkyně patchworkového klubu Střediska volného času Duha Jeseník. Nemocnice se postupně zahaluje do předvánoční atmosféry a připomene si také svátek Svatého Mikuláše.

Celý článek


Díky získaným zkušenostem máme ještě větší úctu ke zdravotníkům, říkají studentky z Ostravska, které pomáhaly v jesenické nemocnici

24.11.2020

Tři studentky ostravské AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické získaly během uplynulých několika týdnů získaly bohaté zkušenosti v jesenické nemocnici, kde aktivně pomáhaly místním zdravotníkům.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Jeseník zvládají i porody covid pozitivních žen

20.11.2020

První zkušenosti s covid pozitivní maminkou mají v porodnici Nemocnice AGEL Jeseník. Oddělení bylo předem na takovou situaci dobře připraveno.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník má nové monitory dechu. Bedlivě hlídají novorozence a rodičům umožňují klidný spánek

5.11.2020

Celkem sedm nových monitorů dechu, které chrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí (SIDS), obdrželo od Nadace Křižovatka novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Jeseník. Jen v letošním roce si v nemocnici bezpečnostní pomůcku vypůjčila každá druhá maminka.

Celý článek


Nemocnice AGEL Jeseník poskytuje pacientům paliativní péči

20.10.2020

V Nemocnici AGEL Jeseník se již druhým rokem rozvíjí paliativní péče, která má i na nemocničním lůžku za cíl zvýšit komplexní kvalitu života v jeho závěru. V nemocnici tak vznikl paliativní tým, který se snaží pomoci umírajícím, jejich rodinám i spolupracovníkům a poskytovat takovou péči, aby mohl umírající konec svého života strávit pokojně. Skupina zdravotníků zabývající se tématem umírání se vzdělává v paliativních tématech a získané zkušenosti uplatňuje v praxi. Smrt je totiž přirozená součást života a neměla by být tabuizována.

Celý článek


Ortopedi Nemocnice AGEL Jeseník se specializují na operace rukou

8.10.2020

Hmat patří mezi naše základní smysly a naše ruce jsou nenahraditelné. I proto se ortopedická ambulance Nemocnice AGEL Jeseník orientuje na problematiku chirurgie ruky. A nyní je nově uvedena v databázi České společnosti chirurgie ruky v Olomouckém kraji jako jedno ze dvou specializovaných pracovišť, která patří ke špici tohoto multidisciplinárního oboru, v němž se potkávají nejrůznější odbornosti.

Celý článek


Moderní vyhřívané lůžko v nemocnici v Jeseníku bude sloužit novorozencům

30.9.2020

Nové speciální vyhřívané lůžko pro novorozence a nejmenší pacienty má k dispozici dětské oddělení Nemocnice AGEL Jeseník. Jeho pořízení urychlil mimořádný případ v době koronavirové pandemie. Lůžko bude sloužit nejen miminkům narozeným císařským řezem.

Celý článek


Národní týden kojení si připomene také Nemocnice AGEL Jeseník. Zdejší sestřičky radí maminkám i na dálku

14.9.2020

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorní Národní týden kojení, začíná v pondělí 14. září. V Nemocnici AGEL Jeseník porodní asistentky a novorozenecké sestry maminky v kojení podporují a o významu kojení je edukují celoročně. O rady zkušených zdravotnic je mezi rodičkami velký zájem.

Celý článek


Digitální rentgenové snímky pošle Nemocnice AGEL Jeseník lékařům zraněných turistům do místa bydliště

11.9.2020

Velký přínos pro zdravotníky i pro pacienty má jedna z největších letošních investic v Nemocnici AGEL Jeseník v podobě digitalizace radiodiagnostického oddělení. Pozitivní dopad má na všechna pracoviště jesenické nemocnice - skončilo vyvolávaní RTG filmů a rentgenové snímky nyní existují jen elektronické podobě.

Celý článek


Ukrajinská cesta z města zavedla manželský pár lékařů až do nemocnice pod Pradědem

12.8.2020

Novou stálou posilou anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice AGEL Jeseník je mladý lékař László Szücs z Ukrajiny. Na žalostné finanční ohodnocení ve své domovině zareagoval odchodem na Slovensko, odkud později začal dojíždět ke službám do České republiky. Po kladných zkušenostech z jesenické nemocnice se rozhodl se svou rodinou do městečka pod Pradědem přestěhovat nastálo.

Celý článek


Po deštích se nyní i ten nejhorší houbař vrací z lesa s úlovkem. Mějte se na pozoru, apelují odborníci z Nemocnice AGEL Jeseník

6.8.2020

Po deštích v minulých dnech nosí houbaři z jesenických lesů zaplněné košíky hřibů a hub. Lékaři z Nemocnice AGEL Jeseník varují, že sbírat by lidé měli jen hřiby, které dobře znají a nalezeným „kouskům“ by měli věnovat zvýšenou pozornost. Letošní sezónu již museli lékaři hospitalizovat dva pacienty s lehkou otravou z nedostatečně tepelně zpracovaných hub. V minulých letech šlo dokonce také o otravy těžké.

Celý článek


Fyzioterapie Nemocnice AGEL Jeseník se se svou ambulantní pracovnou přesunula do Medicentra

31.7.2020

Fyzioterapeutky Nemocnice AGEL Jeseník se snaží pomoci nejen hospitalizovaným pacientům po těžkých úrazových a operačních stavech, po infarktech či cévních mozkových příhodách, ale také ambulantním pacientům. Těm nyní nově slouží pracovna fyzioterapeutů v budově Medicentra v areálu jesenické nemocnice.

Celý článek


Maminky mohou být se svým miminkem z Nemocnice AGEL Jeseník doma již pár hodin po porodu

23.7.2020

K příchodu miminka na svět volí většina maminek zdravotnické zařízení, kde se v rukou odborníků během porodu cítí bezpečněji. Přibývá ovšem rodiček, které z porodnice s novorozenětem spěchají rychle domů. Tzv. ambulantní porody nejsou výjimkou ani v Nemocnici AGEL Jeseník, kde jsou na včasnější odchod maminky s čerstvým miminkem připraveni.

Celý článek


Nutriční poradna Nemocnice AGEL Jeseník pečuje také o vrcholové sportovce

15.7.2020

Ačkoliv má nutriční poradenství většina lidí spojené s obezitou a redukcí hmotnosti, záběr nutričních specialistů, kteří jsou plnohodnotnými zdravotníky, je mnohem širší. Nutriční specialisté se zabývají druhy výživy preventivní, léčebné až po úzce zaměřené potřeby jednotlivých klientů. Výživové poradenství nově v Nemocnici AGEL Jeseník poskytuje Mgr. Eva Veličková Hvorecká, která dlouhodobě spolupracuje s vrcholovými sportovci.

Celý článek


Chirurgickou pohotovost Nemocnice AGEL Jeseník vyhledá v létě o polovinu více pacientů než přes školní rok

3.7.2020

Příliv rekreantů a turistů do Jeseníků se se začátkem letních prázdnin každoročně odráží i na statistikách Nemocnice AGEL Jeseník. V letním období zdejší chirurgická pohotovost pravidelně zaznamenává více než 50% nárůst pacientů oproti školnímu roku.

Celý článek


Zájem žen o porodnici v Nemocnici AGEL Jeseník roste, v prvním pololetí se zde narodilo 159 dětí

2.7.2020

Více než 20procentní nárůst zájmu rodiček zaznamenala v prvním pololetí letošního roku porodnice Nemocnice AGEL Jeseník oproti stejnému období roku 2019. Zatímco loni zde přišlo v první polovině roku na svět 130 dětí, v letošním roce zapsali zdravotníci do porodních knih 159 novorozenců.

Celý článek


Ortopedi v Jesenické nemocnici využívají špičkovou ultrazvukovou diagnostiku, zkvalitní tak péči o pacienty

25.6.2020

Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, rozšiřuje spektrum péče o pacienty. Primář oddělení jednodenní ortopedie a jeho zástupce úspěšně absolvovali náročný kurz sonografie pohybového systému a jsou tak v této metodě držiteli evropského certifikátu. Díky tomu ortopedická ambulance Jesenické nemocnice vyšetřuje pacienty nově nadstandardní ultrazvukovou diagnostikou kloubů i svalového a šlachového aparátu. Na rozdíl od rentgenového vyšetření je možné pomocí této metody vyšetřovat pohybový systém pacienta i v pohybu. Pod kontrolou ultrazvuku také mohou lékaři aplikovat léčebné obstřiky přesně do postiženého místa.

Celý článek


Jesenická nemocnice poděkuje dárcům krve

8.6.2020

K oslavě Mezinárodního dne dárců krve se opět připojí Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Mezinárodní den dárců krve slaví celý svět od roku 2003 každoročně 14. června. Protože tento den letos připadá na neděli, poděkují zde dárcům nejcennější tekutiny za jejich nezištnou pomoc o pár dnů dříve.

Celý článek


Koupání i přebalování mají maminky pohodlnější. Jesenická nemocnice opět investovala do porodnického oddělení

21.5.2020

Zase o něco komfortnější prostředí mají čerstvé maminky v Jesenické nemocnici, která patří do skupiny AGEL. Novorozenecké oddělení prošlo rekonstrukcí, další novinky zde na sebe nenechají dlouho čekat.

Celý článek


Jeseníky zaplňují turisté, místní nemocnice ošetřuje více úrazů

15.5.2020

Přes 300 pacientů ošetřili během posledního týdne lékaři chirurgické ambulance Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Téměř třetina z těchto pacientů pak vyhledala pomoc lékařů během pohotovostních hodin během prodlouženého víkendu. Lékaři tak apelují na sportovce a turisty, kterými se Jeseníky začaly s teplejším květnovým počasím plnit, aby byli opatrní a důsledně používali ochranné pomůcky.

Celý článek


V porodnici Jesenické nemocnice umí při porodu efektivně ulevit od bolesti

12.5.2020

Čtyřicet procent rodiček využívá v Jesenické nemocnici při porodu možnosti ulevit si od bolestí epidurální analgezií a padesát procent úlevu rajským plynem. Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, nabízí tyto možnosti jako jedna z mála bezplatně, a to i na přání rodičky. Kromě toho mají nastávající maminky k dispozici také alternativní metody tišení bolesti, jako jsou hydromasáž či aromaterapie. Cílem porodníků je učinit porodní bolesti snesitelnější.

Celý článek


Jesenická nemocnice nově testuje na SARS-CoV-2 také samoplátce

4.5.2020

Odběrové místo u Jesenické nemocnice od pondělí 4. května nově umožňuje testování na nový typ koronaviru vyšetřením RT-PCR, kromě indikovaných pacientů, také u samoplátců. Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu zejména s ohledem na poptávku veřejnosti v tomto regionu.

Celý článek


Odběry krve probíhají v Jesenické nemocnici i v době koronavirové epidemie

27.4.2020

Darování krve zachraňuje životy i v době nouzového stavu a karantény. Transfuzní oddělení v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL, během koronavirové epidemiologie odběry nejcennější tekutiny nepozastavilo, ale důkladně upravilo výběr dárců. Lidé, kteří chtějí krev darovat poprvé, si musí ale ještě chvíli počkat.

Celý článek


On-line spolupráce během operace vedla v Jesenické nemocnici k záchraně ruky pacientky

14.4.2020

S nečekanými nástrahami v době koronavirové se úspěšně vypořádal tým primáře chirurgického oddělené Jesenické nemocnice MUDr. Petra Fischera. Pacientce po poranění ruky hrozila amputace a převoz do specializovaného pracoviště ve Fakultní nemocnici v Olomouci nepřipadal v úvahu (opatření souvisejících s epidemiologickou situací). Nemocnice v Jeseníku a v Olomouci se proto spojily on-line videohovorem přes aplikaci WhatsApp. Na práci chirurgického týmu Jesenické nemocnice dohlížel primář oddělení plastické a estetické chirurgie Fakultní nemocnice v Olomouci MUDr. Bohumil. Zálešák, Ph.D..

Celý článek


Jak zvládat epidemiologickou situaci, radila Jesenické nemocnici vojenská specialistka

8.4.2020

Mimořádnou flexibilitu v době, kdy se Evropou začala šířit koronavirová epidemie, prokázala Jesenická nemocnice, která je součástí skupiny AGEL. Zdravotnické zařízení přijalo v dostatečném časovém předstihu i ve spolupráci s armádní specialistkou z Vojenského zdravotního ústavu Těchonín řetězec důsledných opatření ke snížení rizika přenosu COVID 19.

Celý článek


Poděkování starostky města Jesenické nemocnici

3.4.2020

Krásný děkovný dopis obdržel ředitel Jesenické nemocnice MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA, MPH, od starostky města Jeseník Mgr. Bc. Zdeňky Blišťanové.

Celý článek


Chirurgové v Jesenické nemocnici mají napilno, ošetřují zraněné z jarních prázdnin

28.2.2020

Před měsícem vypukly v Česku jarní prázdniny a Jesenicko se stalo oblíbenou turistickou destinací pro rodiny z celé republiky. To se odrazilo i na skladbě pacientů v Jesenické nemocnici, která patří do skupiny AGEL.

Celý článek


Laboratoře Jesenické nemocnice opět úspěšně prošly náročným auditem

24.2.2020

Oddělení klinické biochemie, hematologie a transfuzní služby (OKBH a TS) Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL, opět prokázalo, že v poskytovaných službách drží své kvality i legislativní standardy. Po dvou letech oddělení úspěšně absolvovalo Audit Národního autorizačního střediska pro klinické laboratoře, v němž biochemická i hematologická laboratoř ukázaly, že pracují podle platných norem, a to ve všech prověřovaných oblastech laboratorní práce. Jen loni tato specializovaná pracoviště vyšetřila na 80 tisíc vzorků.

Celý článek


Jesenická nemocnice má za sebou úspěšný rok, letos plánuje otevření vlastní magnetické rezonance

10.2.2020

Za velmi úspěšný může označit loňský rok Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Kromě kladného hospodaření se ziskem 13 miliónů korun se vedení nemocnice podařilo výrazně navýšit počet ošetřených pacientů, kterým je nabízeno širší spektrum poskytované péče. Přitom ještě několik let zpátky bojovala Jesenická nemocnice o přežití, dokud ji přesně před čtyřmi lety pod svá křídla nepřevzala skupina AGEL.

Celý článek


Valentýnský odběr Jesenické nemocnice nabídne dárcům nevšední odměnu

7.2.2020

Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života. Letošní svátek tradičně oslaví i dárci krve z Jesenicka Valentýnským odběrem na transfúzním oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Všichni sváteční dárci, noví i stávající, mohou soutěžit o poukazy do kavárny ENNEA v Jeseníku. Akce platí ve čtvrtek 13. února a je potřeba se k odběru předem objednat.

Celý článek


Jesenická nemocnice i letos pořádá oblíbené předporodní kurzy

28.1.2020

Desítka nastávajících maminek zaplnila v lednu první ze čtyř lekcí s předporodní tématikou, které i letos otvírá Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Rodičky získají nejen kompletní informace o přípravě na porod a tlumení bolesti v jeho průběhu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí dechové i úlevové techniky, dozví se o bondingu a navštíví porodní sál a novorozenecké oddělení. Za loňský rok předporodní kurzy navštívilo 80 maminek, což je zhruba čtvrtina z celkového počtu 278 porodů.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se za uplynulý rok narodilo 282 dětí

3.1.2020

Sofie, Laura, Anna, Lukáš, Patrik a Jakub jsou nejčastější jména 282 dětí narozených v roce 2019 v Jesenické nemocnici, patřící do skupiny AGEL. Porodníci přivedli na svět čtvery dvojčátka. V rozložení pohlaví zvítězila děvčata, kterých se narodilo 145, chlapců bylo 137. Prvním miminkem roku 2020 je holčička Lydie s váhou 4 055 gramů a mírou 52 centimetrů, která se narodila v 8:25 hodin na Nový rok.

Celý článek


Vánoce připraví také pacientům v Jesenické nemocnici

20.12.2019

Poslech koled, vánoční výzdoba, zdobení vánočních stromečků, ale i volnější režim návštěv zpestřuje pacientům v Jesenické nemocnici, která patří do skupiny AGEL, vrcholící advent a blížící se Vánoce. Sváteční nálada vrcholí štědrovečerní večeří, kterou si letos vychutná kolem 75 pacientů pobývajících přes Vánoce v nemocnici.

Celý článek


Zaměstnanci Jesenické nemocnice zpříjemní vánoční svátky dětem z Dětského domova Černá Voda dárky

19.12.2019

Plný kufr vánočních dárků od zaměstnanců Jesenické nemocnice přivezlo tento týden vedení tohoto zdravotnického zařízení do Dětského domova Černá Voda. Zaměstnanci nemocnice se tak snaží alespoň částečně zpříjemnit Vánoce dětem, které nemají tolik štěstí, aby svátky trávily doma u rodinného krbu.

Celý článek


Mikuláš naděloval malým pacientům v Jesenické nemocnici

6.12.2019

Úsměvy a rozzářené tváře vykouzlil ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš se svou družinou, který přinesl nadílku dětským pacientům Jesenické nemocnice, patřící do skupiny AGEL. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem na oddělení, kterou vytvořily paní učitelky.

Celý článek


Hematologická ambulance Jesenické nemocnice má za sebou úspěšný rok

4.12.2019

Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, se může pochlubit zavedením specializované péče v hematologické ambulanci s velmi úzkou vazbou na Hemato-onkologickou kliniku v Olomouci. Za rok svého fungování ambulancí prošlo více než 500 pacientů, kteří byli včas diagnostikováni a v případě potřeby, především u onkologicky nemocných, odesíláni na pracoviště, kde je jim poskytnuta ta nejmodernější léčba dostupná v Česku.

Celý článek


Dech novorozenců hlídá v Jesenické nemocnici deset nových přístrojů

20.11.2019

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí dnes získalo dětské oddělení Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Celkem deset nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 20 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se v září narodil rekordní počet dětí

4.10.2019

Rekordních 31 dětí se v září narodilo v porodnici Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. V září se narodilo více chlapců, nejčastěji se jmény Jonáš, Jan a Štěpán, celkové prvenství však stále drží děvčata. Nejčastější zářijová dívčí jména jsou Laura, Natálie, Lily a Alžběta. Mezi novorozenci lze najít i děvčátka Siu, Zoe a Emmu Marii a chlapce Sebastiána, Eduarda a Kvida.

Celý článek


Oblíbené předporodní kurzy Jesenické nemocnice se opět otevírají

9.9.2019

Čtyři lekce s předporodní tématikou určené pro nastávající maminky otvírá znovu na začátku září Jesenická nemocnice, která je člen skupiny AGEL. Rodičky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí dechové i úlevové techniky, dozví se o bondingu a navštíví porodní sál a novorozenecké oddělení. Za celý loňský rok předporodní kurzy navštívilo 67 maminek, za letošní rok zatím 29 maminek.

Celý článek


Jesenická porodnice nabízí rodičkám dva nové nadstandardní pokoje

29.7.2019

Jesenická nemocnice vyhověla četným žádostem rodiček a na oddělení šestinedělí nechala vybudovat dva nové nadstandardní pokoje, kde se budou čerstvé maminky cítit jako doma. Investice do stavebních úprav a vybavení vyšla na půl milionu korun.

Celý článek


Jesenická nemocnice získala akreditaci Ministerstva zdravotnictví pro vzdělávání chirurgů

22.7.2019

Jesenická nemocnice obhájila akreditaci pro specializační vzdělávání lékařů v chirurgickém kmeni. Akreditace, pro jejíž získání musela nemocnice splnit řadu podmínek, má platnost pět let. Díky certifikátu může být nemocnice z pohledu profesního růstu zajímavá také pro mladé lékaře z řad čerstvých absolventů medicíny.

Celý článek


Darujte krev před odjezdem na dovolenou, vyzývá Transfúzní oddělení Jesenické nemocnice

15.7.2019

Osmadvacetidenní karanténa čeká na všechny dárce, kteří se chystají na dovolenou v Evropě a po návratu chtějí darovat krev a plazmu. Příčinou je virus západonilské horečky, který bodnutím přenáší na člověka vybrané druhy komárů. Transfúzní oddělení Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL, apeluje proto na zájemce, aby dárcovství krve neodkládali.

Celý článek


MUDr. Vítězslav Vavroušek se vrací do vedení Jesenické nemocnice

9.7.2019

Do čela představenstva Jesenické nemocnice byl v pondělí 8. července jmenován MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA, MPH.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se v prvním pololetí narodila troje dvojčata

4.7.2019

Celkem 130 dětí se narodilo v prvním pololetí letošního roku v Jesenické nemocnici, která patří do skupiny AGEL. K porodu však přijelo 127 maminek – mezi dětmi byla totiž troje dvojčátka.

Celý článek


Světový den dárců krve oslavili také v Jesenické nemocnici

13.6.2019

Čtrnáctý červen je již tradičně Světovým dnem dárců krve, k jehož oslavám se připojují organizace napříč světadíly. Jednou z nich je také Jesenická nemocnice, která již na čtvrtek 13.6. připravila pro všechny své dárce krve a krevních složek občerstvení i drobné dárečky.

Celý článek


Krátké vyjádření k informaci o Jesenické nemocnici

12.6.2019

Obavy z omezování péče v Jesenické nemocnici nejsou na místě. Jesenická nemocnice se proti těmto tvrzením důrazně ohrazuje. Vedení nemocnice naopak trvale pracuje na jejím rozvoji a spektrum poskytované péče se daří neustále rozšiřovat. Naposledy se jednalo v loňském roce o otevření hematologické ambulance nebo pracoviště infusní terapie. vedení Jesenické nemocnice

Celý článek


Nový operační stůl v Jesenické nemocnici výrazně pomáhá lékařům při zákrocích

10.6.2019

Již více než 150 odoperovaných pacientů si během dvou měsíců připisuje nový operační stůl, který uvedla do provozu Jesenická nemocnice, jež se součástí skupiny AGEL. Operační stůl Trumpf TruSystem 3000 zaručuje maximální bezpečnost pacientů, díky mnoha inovativním funkcím pak také špičkový výkon lékařů na operačním sále.

Celý článek


Ručně vyráběné čepičky potěší miminka Jesenické nemocnice

17.5.2019

Novorozencům, kteří přijdou na svět v Jesenické nemocnici, zpříjemní vstup do života originální čepičky a chobotničky ruční výroby. Od dnešního dne je díky spolupráce Střediska volného času DUHA v Jeseníku a nemocnice dostane každé nově narozené miminko jako milou památku, ale i pomocníka v prvních dnech života.

Celý článek


V Jesenické nemocnici naučí, jak si správně mýt ruce

6.5.2019

Světový den hygieny rukou si dnes připomene speciální akcí pro návštěvníky Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Zachraň životy, umývej si ruce – tak zní motto letošní, v pořadí již jedenácté, celosvětové kampaně u příležitosti Světového dne hygieny rukou, kterou pravidelně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace.

Celý článek


Osmadvacet policistů darovalo krev v Jesenické nemocnici

29.4.2019

Hned 28 policistů z Jesenicka darovalo v měsíci dubnu krev na transfúzním oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Dárcovství krve přišlo konkrétně ve čtvrtek 11. dubna podpořit 9 nových prvodárců z řad policistů na Jesenicku. Dalších 19 kolegů přišlo darovat krev již poněkolikáté.

Celý článek


3 500 ošetřených pacientů za dva roky – taková je bilance šumperské chirurgické ambulance, která spadá pod Jesenickou nemocnici

18.4.2019

Na začátku roku 2017 otevřela Jesenická nemocnice v Šumperku chirurgickou ambulanci ve snaze přiblížit se místním i jejich potřebám. Po více než dvou letech mají zdejší zdravotníci na svém kontě 3 500 ošetřených pacientů s různými chirurgickými obtížemi a s ohledem na poptávku se rozrostl jak tým lékařů, tak i provozní doba.

Celý článek


Jesenická nemocnice o Velikonocích potěší dárce krve drobnými dárky

12.4.2019

V rámci velikonočního týdne proběhne v Jesenické nemocnici velikonoční odběr spojený s oslavou jara, života, a potažmo i darování života druhým prostřednictvím darování krve. Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na Zelený čtvrtek darovat krev do Jesenické nemocnice, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky z řad pravidelných dárců i prvodárců zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné dárečky.

Celý článek


Zasloužilým dárcům krve v Jesenické nemocnici ušily žačky polštáře se srdíčky

15.2.2019

Polštáře pošité srdíčky předaly ve čtvrtek 14. února, tedy na Valentýna, žačky Základní školy Česká Ves čtyřem zasloužilým dárcům krve a krevní plazmy. Dárky obdrželi dárci, kteří mají za sebou více jak 50 odběrů na transfuzním oddělení Jesenické nemocnice, člena skupiny AGEL.

Celý článek


Oznámení o změně ve vedení společnosti

11.2.2019

Oznámení o změně ve vedení společnosti: Ke dni 11.2.2019 došlo po dohodě s dosavadním vedením Jesenické nemocnice a.s. ke změně v představenstvu. Novým předsedou představenstva je od 11.2.2019 MUDr. Tom Philipp, Ph.D., MBA a novou členkou představenstva je Mgr. Zuzana Wojewodová. Vedení společnosti AGEL a.s. chce i touto cestou poděkovat MUDr. Janě Chrastinové a MUDr. Petru Fischerovi za jejich dosavadní práci v představenstvu Jesenické nemocnice a věří v další spolupráci na pozicích významných primariátů nemocnice. Změna ve vedení společnosti má za cíl další zvýšení kvality a rozsahu poskytované péče, zvýšení finanční stability nemocnice a provedení dalších investic do zdravotnického zařízení.

Celý článek


Nová ortopedická ambulance Jesenické nemocnice nabízí více komfortu i moderní design

21.1.2019

Ortopedická ambulance Jesenické nemocnice nabízí pacientům s ortopedickými obtížemi více komfortu na nové adrese. Ambulance se přestěhovala z hlavní budovy do zmodernizovaných prostor samostatného objektu Medicentra, kde současné prostory nabízejí větší pohodlí pro pacienty i personál. Investice do rekonstrukce prostor a pořízení nových zdravotnických přístrojů přišla na 1,2 milionu korun.

Celý článek


Jesenická nemocnice zakoupila dvě nové sanitky

11.1.2019

Dvě nové sanitky má aktuálně k dispozici Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Moderní sanitní vozy jsou určeny pro převozy pacientů nejen v okrese Jeseník, ale i pro přepravu klientů v rámci celé České republiky. Do sanitních vozů typu VW Transporter 2.0 TDI nemocnice investovala téměř 2,6 milionu korun.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se v roce 2018 narodilo 296 dětí

7.1.2019

Celkem 296 dětí se v loňském roce narodilo v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 141 chlapců a 155 děvčátek, z toho jeden pár dvojčat. Prvního letošního miminka se porodnice dočkala až 3. ledna v čase 19 hodin 56 minut, kdy se narodila Růžena Michaela.

Celý článek


Jesenická nemocnice shromáždila ve Vánoční sbírce NADACE AGEL 220 kilogramů oděvů

20.12.2018

Stovky lidí bez domova či v životní krizi zahřeje nové oblečení z Vánoční sbírky NADACE AGEL. Sbírku textilu a bot pořádá nadace již třetím rokem ve zdravotnických zařízeních skupiny AGEL a následně vybrané předměty předává potřebným. Oděvy a boty, které letos sesbírali zaměstnanci Jesenické nemocnice, putovaly tentokrát do Azylového domu Boetheia Jeseník.

Celý článek


NADACE AGEL podpořila azylový dům pro osamělé rodiče s dětmi v Jeseníku

4.12.2018

Nové elektrické sporáky, finanční prostředky na školní výlety pro děti i školkovné, finance na vstupy na divadelní přestavení, ale i oblečení pro potřebné předala v uplynulých dnech zástupcům azylového domu v Jeseníku NADACE AGEL.

Celý článek


Jesenická nemocnice zakoupila sérii nových přístrojů

28.11.2018

Nové svítidlo a anesteziologický přístroj s monitorem vitálních funkcí pro operační sál i šestici monitorů vitálních funkcí spolu s centrální monitorovací stanicí na oddělení ARO pořídila pro své pacienty Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Investice do komfortnějších přístrojů přišla na více než čtyři milióny korun. Ocení ji přitom nejen pacienti, ale i personál, kterému nabídnou přístroje vyšší přesnost.

Celý článek


Jesenická nemocnice slavnostně uvedla do provozu nový babybox

16.10.2018

Počet babyboxů, které každoročně zachraňují desítky odložených dětí v Česku, se tento měsíc vyšplhal na rovných 75. Právě pětasedmdesátou schránku pro odložené děti najdou zájemci v Jesenické nemocnici na severu Olomouckého kraje, kde ji již od poloviny měsíce října mohou využívat všichni zájemci. Instalovaný babybox je přitom zařízení nové generace, které disponuje řadou vymožeností.

Celý článek


Předporodní kurzy těhotným maminkám znovu nabízí Jesenická nemocnice

19.9.2018

Provést budoucí maminky těhotenstvím, připravit je na porod i na to, co je čeká při péči o miminko, mají za cíl předporodní kurzy Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Nová série kurzů odstartovala tento měsíc a potrvá do poloviny prosince.

Celý článek


Reakce na nepravdivé výroky ČLK o Jesenické nemocnici

4.9.2018

Na tiskové konferenci ČLK dne 4. září 2018 byla jejím předsedou Milanem Kubkem zveřejněna lživá informace, která poškozuje dobré jméno naší nemocnice. V případu zmíněné pacientky šlo o 15letou slečnu s vážnou psychomotorickou retardací, komunikující pouze nonverbálně, kterou přivezli její prarodiče s podezřením, že mohla spolknout dudlík. Během vyšetření nedošlo k žádnému pochybení ze strany personálu naší nemocnice. Ošetřující lékař hovoří plynně česky a disponuje všemi potřebnými povoleními k práci. Jednotlivá vyšetření indikovali zdravotníci uvážlivě s ohledem na pacientku i její aktuální zdravotní stav a navíc ochotně konzultovali celou situaci telefonicky i s matkou pacientky - lékařkou. S ohledem na vývoj zdravotního stavu byla postupně nejprve realizována dostupná neinvazivní vyšetření a následně byla pacientka na základě rozhodnutí primářky oddělení s ohledem na zdravotní stav odeslána na příslušné specializované pracoviště k provedení endoskopického vyšetření (které jí s ohledem na stabilizovaný stav bylo provedeno až v ranních hodinách následujícího dne). Nedošlo přitom k poškození zdraví ani ohrožení života. Proti zveřejnění nekorektních informacím se naše nemocnice bude bránit. MUDr. Jana Chrastinová, ředitelka

Celý článek


Jedenáct nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v nemocnicích Jeseník a Šternberk

31.8.2018

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo novorozenecké a dětské oddělení Jesenické nemocnice a dětské oddělení Nemocnice Šternberk. Celkem jedenáct nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě téměř 22 tisíc korun předala zástupcům oddělení Nadace Křižovatka.

Celý článek


Gastroenterologové Jesenické nemocnice využívají novou endoskopickou věž

2.8.2018

Kvalitnější diagnostiku a lepší dokumentaci nabízí všem pacientům s gastroenterologickými obtížemi nové vybavení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Zdejší gastroenterologická ambulance získala novou moderní endoskopickou video-věž, která svými možnostmi dosahuje nejvyšších kvalit a pacientům tak zajištuje maximálně přesnou i rychlou diagnostiku trávicího ústrojí.

Celý článek


První dny života zpříjemňují novorozencům Jesenické nemocnice háčkované chobotničky

26.7.2018

Na první pohled obyčejná hračka, ve skutečnosti velký pomocník v oblasti léčby a zlepšování fyzického i psychického stavu. O čem je řeč? O háčkovaných chobotničkách, které podle zjištění zdravotníků pozitivně ovlivňují zdravotní stav zejména nedonošených dětí. Právě chobotničky s chapadly totiž čerstvě narozeným dětem svým tvarem připomínají matčinu dělohu, což je uklidňuje a zlepšuje jejich prospívání. Pozitivní vliv těchto hraček potvrzují i zdravotníci Jesenické nemocnice, kteří chobotničky předčasně narozeným dětem také nabízejí.

Celý článek


Oznámení o přeměně akcií na zaknihované akcie a výzva akcionářům k odevzdání akcií v souvislosti s přeměnou

2.7.2018

Jesenická nemocnice a.s., se sídlem Lipovská 103/39, 790 01 Jeseník, IČO: 479 73 927, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 10847 (dále „Společnost“), tímto ve smyslu ustanovení § 529 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále „občanský zákoník“):

Celý článek


Porodnice Jesenické nemocnice získala speciální deky pro poporodní bonding

15.5.2018

Poporodní bonding je dnes oblíbenou metodou podporující budování základních emočních vazeb mezi matkou a čerstvě narozeným dítětem. Mimo pozitivních účinků na psychiku pomáhá poporodní bonding u novopečených maminek také nastartovat tvorbu mateřského mléka či zavinování dělohy. Aby bonding probíhal pohodlně a příjemně pro matku i dítě, je vhodné využít při něm speciální deky, které aktuálně Jesenická nemocnice získala od e-shopu Bamboolik.

Celý článek


Jesenická nemocnice zve zájemce na osvětu ohledně hygieny rukou

27.4.2018

Pátý květen patří tradičně oslavám Dne hygieny rukou, který vyhlašuje Světová zdravotnická organizace WHO. K oslavám se připojují i zdravotnická zařízení napříč kontinenty a výjimkou letos nebude ani Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Osvětová akce pro širokou veřejnost proběhne ve čtvrtek 3. května ve vstupní hale Jesenické nemocnice, kde budou pro zájemce připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Jesenická nemocnice zavedla bezplatnou firemní dopravu pro zaměstnance ze Šumperka

26.4.2018

Cestovat zdarma do práce i z práce mohou nově všichni zaměstnanci Jesenické nemocnice, kteří bydlí v Šumperku či blízkém okolí. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, zavedla nový zaměstnanecký benefit, díky kterému se mohou pracovníci dostat z centra Šumperka do práce a zpět zdarma a včas přesně na ranní směnu.

Celý článek


Světový den hygieny rukou v Jesenické nemocnici

23.4.2018

Jesenická nemocnice vás zve na Světový den hygieny rukou, který se bude konat 3. 5. 2018 od 08 – 12 hod. ve vstupním vestibulu Jesenické nemocnice.

Celý článek


Konec zákazu návštěv

3.4.2018

Jesenická nemocnice odvolává s platností od zítřejšího dne, 4. dubna, zákaz návštěv, který byl z důvodu zvýšeného počtu akutních respiračních onemocnění v regionu v platnosti od 15. února. Děkujeme pacientům i jejich příbuzným za pochopení mimořádné situace. Prosíme však ještě návštěvníky, kteří cítí sebemenší podezření na jakoukoliv virózu, aby nemocné raději nenavštěvovali. Mohli by tak ohrozit nejen svého blízkého, ale také okolní pacienty.

Celý článek


Na dětské oddělení Jesenické nemocnice přivanula velikonoční atmosféra

28.3.2018

Jarní motivy na stěnách, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Zdejší personál se touto cestou, stejně jako v minulých letech, snaží přinést Velikonoce k lůžkům malých pacientů, kteří nemohou být během svátečního období doma. Na výrobě dekorací se přitom podílí jak zdravotníci, tak i dětští pacienti.

Celý článek


Lidé z Jesenicka si mohou nechat zdarma prověřit stav ledvin

5.3.2018

Už tento čtvrtek proběhne v Jesenické nemocnici bezplatná osvětová akce Den ledvin, která se koná u příležitosti Světového dne ledvin. V rámci akce si mohou zájemci z řad veřejnosti nechat zdarma prověřit stav ledvin a konzultovat své obtíže i obtíže svých blízkých. Cílem akce je šířit osvětu ohledně onemocnění ledvin, která postihují celých deset procent Čechů.

Celý článek


Jesenická nemocnice zrekonstruovala koupelny pro pacientky

20.2.2018

Pacientkám gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL, zpříjemní pobyt v nemocnici nové, moderní koupelny. Modernizace na gynekologickém oddělení trvala dva měsíce a přišla na více než 350 tisíc korun.

Celý článek


180214 Zákaz návštěv

14.2.2018

Jesenická nemocnice s účinností od zítřejšího dne, 15.2.2018, vyhlašuje plošný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet akutních respiračních onemocnění v regionu. Jde o preventivní opatření, jehož cílem je chránit pacienty a zabránit šíření onemocnění. Platnost tohoto opatření bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace. Děkujeme za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věříme, že v krátké době bude jejich kontakt opět možný v neomezeném rozsahu

Celý článek


Pobyt v nemocnici ulehčují dětem v Jeseníku panenky Kiwanis

2.2.2018

Přinášejí radost, pomáhají přijít na jiné myšlenky, ale také umožňují názorně vysvětlit, co děti v nemocnici čeká. Řeč je o panenkách Kiwanis, které mají v Česku již patnáctiletou tradici a jsou nedílnou součástí pobytu například i v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Podobně jako v jiných zdravotnických zařízeních, i zde jsou bílé výukové panenky příjemným společníkem pacientů dětského oddělení a přinášejí nesporné výhody i zdravotníkům.

Celý článek


Pacienti v Jesenické nemocnici volí prezidenta přímo z lůžka

26.1.2018

V celém Česku dnes startuje druhé kolo prezidentských voleb, během kterých miliony Čechů poputují do volebních místností. Za některými občany ale naopak přijdou volební komise osobně. Jako třeba za pacienty v nemocnicích, kteří se do volebních místností jednoduše dostavit nemohou a svůj zájem o volby s předstihem ohlásili. V Jesenické nemocnici půjde tentokrát o více než desítku pacientů, kteří tohoto individuálního přístupu využijí.

Celý článek


Zájem pacientů o Jesenickou nemocnici roste. Do ambulancí loni dorazilo o pětinu lidí více

22.1.2018

Významný meziroční nárůst v počtu zákroků i příchozích pacientů eviduje Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. V minulém roce zde zdravotníci ošetřili o pětinu více ambulantních pacientů, vzrostl počet hospitalizovaných a nárůst o deset procent eviduje i zdejší porodnice.

Celý článek


V Jesenické nemocnici mají nastávající maminky i miminka ideální podmínky

12.1.2018

Nové modernější přístroje, nové sociální zázemí i moderní pomůcky a metody. To vše čeká na nastávající maminky i čerstvě narozená miminka v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice v posledních dvou letech významně investovala do modernizace prostor porodnice a novorozeneckého oddělení a již v roce 2017 přinesly tyto investice výsledky. V minulém roce se zde narodilo 300 dětí, což je meziroční nárůst o deset procent.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se vloni narodilo 300 dětí

3.1.2018

Celkem 300 dětí se v roce 2017 narodilo v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Porodnice tak zaznamenala 10procentní meziroční nárůst porodnosti. Mezi novorozenci byly čtyři páry dvojčat. Na své letošní první miminko však jeseničtí porodníci stále čekají.

Celý článek


Miminka v Jesenické nemocnici v zimě zahřejí nové zavinovačky

27.12.2017

Nové zavinovačky, šitá zvířátka i háčkované panenky získalo tento týden novorozenecké a dětské oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Desítky potřebných věcí vlastnoručně vyrobily a nemocnici darovaly ženy z Patchwork klubu, který je součástí Mohelnického spolku ručních řemesel. Sloužit nyní budou jak nejmenším miminkům těsně po porodu, tak i starším dětem, které v nemocnici stráví například Vánoce.

Celý článek


Druhou nejlepší nemocnicí v Olomouckém kraji? Podle ambulantních pacientů jednoznačně Jesenická nemocnice

11.12.2017

Přestože nejde o příliš velkou nemocnici a poskytuje základní spektrum zdravotní péče, pacienti jsou s ní velmi spokojení. Řeč je o Jesenické nemocnici, která i letos bodovala v celostátním hodnotícím projektu Nejlepší nemocnice ČR 2017. V rámci celonárodní ankety spokojenosti ambulantních pacientů společnosti HealthCare Institute (HCI) obdržela Jesenická nemocnice v rámci Olomouckého kraje druhé umístění žebříčku nemocnic.

Celý článek


Zaměstnanci Jesenické nemocnice sbírali oblečení pro charitu

5.12.2017

Zaměstnanci Jesenické nemocnice se v měsíci listopadu zapojili do charitativní akce organizované NADACÍ AGEL a pro potřebné lidi sesbírali šest pytlů s oblečením, obuví, ložním prádlem či ručníky. Vysbírané dary si již převzali zaměstnanci Azylového domu pro muže a ženy v Jeseníku, kteří je v chladných zimních měsících předají potřebným.

Celý článek


Panenky pro nemocné děti

21.11.2017

Velké poděkování patří panu Zdeňku Lípovi.

Celý článek


Devět nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Jesenické nemocnici

11.10.2017

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Celkem devět nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě téměř 27 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

Celý článek


Jesenická porodnice dostala patchworkové dárečky pro novorozence

26.9.2017

Čerstvě narozená miminka se v porodnici Jesenické nemocnice, která patří do skupiny AGEL, nově nosí v originálních a ručně šitých patchworkových zavinovačkách. Celkem 12 kousků věnovaly do porodnice patchworkářky z jesenického Střediska volného času DUHA.

Celý článek


Jesenická nemocnice nabídne v novém školním roce maminkám další předporodní kurzy

23.8.2017

I v novém školním roce se mohou maminky z Jeseníku a okolí teoreticky i prakticky připravovat na porod. Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, od září nabídne těhotným ženám skupinové cvičení a předporodní kurzy, které jsou zaměřeny na průběh samotného porodu, ale také šestinedělí, kojení či výživu.

Celý článek


Halu Jesenické nemocnice znovu zdobí dílo Slavoje Kovaříka

7.8.2017

Pacienti i návštěvníci Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, mohou při návštěvách zdravotnického zařízení obdivovat umělecký skvost. Po letech skrývání byla v hale nemocnice znovu odhalena nástěnná instalace významného moravského umělce Slavoje Kovaříka (1923-2003), kterou předchozí majitelé nemocnice z neznámého důvodu skryli.

Celý článek


Rozhovor s novou paní ředitelkou Jesenické nemocnice

2.8.2017

Před malou chvílí vyšel otevřený rozhovor s novou ředitelkou Jesenické nemocnice MUDr. Janou Chrastinovou plný otázek, na které jste se možná také chtěli zeptat: https://www.facebook.com/studiosumperk/videos/305044356633421/?fref=ts

Celý článek


Pacientům s demencí pomáhá v Jesenické nemocnici bazální stimulace

18.7.2017

Poslech známé hudby, vnímání známých vůní či hlasů, sledování oblíbených pořadů nebo vlastních fotografií. I takovéto zdánlivě obyčejné činnosti mohou v případě těžce postižených a nemocných lidí přinášet významné pokroky v oblasti vnímání, komunikace či pohybu. Důkazem jsou pozitivní výsledky zdravotníků, kteří koncept bazální stimulace uplatňují v rámci ošetřovatelské péče. V Jesenické nemocnici přitom tento koncept nově nevyužívají jen u pacientů v kómatu, jak je tomu běžně v jiných zařízeních, ale i u osob s demencí či jinak těžce nemocných.

Celý článek


Jesenickou nemocnici vede nově Jana Chrastinová

4.7.2017

Jesenickou nemocnici vede nově od 1. července MUDr. Jana Chrastinová, MBA, která byla jmenována do funkce předsedy představenstva.

Celý článek


Pětinový nárůst porodů oproti loňsku zaznamenali v prvním pololetí v Jesenické nemocnici

3.7.2017

Celkem 159 dětí, tedy o 28 více než ve stejném období roku 2016, přišlo v prvním pololetí letošního roku na svět v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 80 děvčat, 79 chlapců a jeden pár dvojčat.

Celý článek


Nastávající maminky mají v Jesenické nemocnici k dispozici novou koupelnu

21.6.2017

Nastávající i novopečené maminky mají v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL, k dispozici zcela nové a moderní sociální zázemí. Nemocnice v uplynulých týdnech investovala 100 tisíc korun do rekonstrukce sprchy a toalety u porodního sálu, které slouží maminkám před porodem a těsně po něm. Kromě moderního designu navíc sociální zázemí nabízí i řadu pomůcek pro relaxaci či úlevu před porodem, které mohou maminky zdarma využít.

Celý článek


Kardiologická ambulance Jesenické nemocnice rozšiřuje ordinační dobu, v provozu bude každý všední den

29.5.2017

Širší nabídka objednacích termínů i kratší čekací lhůty na vyšetření čekají nově všechny pacienty kardiologické ambulance Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Ambulance rozšířila svou ordinační dobu a nově nabízí možnost objednání každý všední den dopoledne a od úterý do pátku také odpoledne. Určena je přitom zejména pro pacienty se srdečními obtížemi, nemocemi srdce nebo po infarktu myokardu.

Celý článek


Radiodiagnostické oddělení Jesenické nemocnice má nový skiagrafický přístroj

17.5.2017

Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, uvedla do provozu moderní skiagrafický přístroj. Nové vybavení v hodnotě téměř dvou miliónů korun bude sloužit na radiodiagnostickém oddělení nemocnice ke klasickému snímkování veškerých kostí, plic nebo břišní dutiny.

Celý článek


V Jesenické nemocnici zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

27.4.2017

Zájemci z Jeseníku a okolí mohou v úterý 2. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Dne hygieny rukou vzdělávací akci zaměřenou na mytí a hygienu rukou. Zdravotníci budou zájemcům předvádět správné mytí i dezinfekci rukou a také šířit osvětu ohledně chorob šířených prostřednictvím špinavých rukou. Akce se koná pod záštitou Světové zdravotnické organizace WHO.

Celý článek


Jesenická nemocnice oslaví Světový den hygieny rukou akcí pro veřejnost 2. května

19.4.2017

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a v úterý 2. května nabídne zájemcům z řad široké veřejnosti osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Ve vstupní hale Jesenické nemocnice bude připravena ukázka správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Gynekologicko-porodnické oddělení Jesenické nemocnice vede nově MUDr. Jana Chrastinová

3.4.2017

Gynekologicko-porodnické oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, má nového primáře. Stala se jím od 1. dubna 2017 MUDr. Jana Chrastinová, která je členkou představenstva nemocnice a také působila na pozici lékaře gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice a gynekologické ambulance Šumperk. V čele oddělení nahradí MUDr. Antonína Kořenka, který dále bude pracovat v Jesenické nemocnici.

Celý článek


Jesenická nemocnice nově zavádí poporodní bonding

20.3.2017

Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, modernizuje v posledním roce nejen své vybavení, ale i metody a postupy. Čerstvým důkazem je aktuálně zavedený poporodní bonding, který si nově mohou vychutnávat všechny rodičky a jejich čerstvě narozená miminka. Tato metoda podporující budování základních emočních vazeb spočívá v neoddělování novorozence od matky v prvních hodinách po porodu a získává si v pokrokových zemích stále větší oblibu. Mimo pozitivních účinků na psychiku pomáhá poporodní bonding u novopečených maminek také nastartovat tvorbu mateřského mléka či zavinování dělohy.

Celý článek


Slavnostní otevření LDN

8.3.2017

Jesenická nemocnice slavnostně otevřela zrekonstruovanou Léčebnu dlouhodobě nemocných

Celý článek


Jesenická nemocnice dnes slavnostně otevřela zrekonstruovanou Léčebnu dlouhodobě nemocných

7.3.2017

Po déle než rok trvající rekonstrukci a realizaci sub-projektu s názvem „Kvalitní péče o seniory a dlouhodobě nemocné Jesenicka v bezpečném a lidském prostředí“ (číslo projektu CH.10/1/016) v hodnotě dosahující téměř 20 miliónů korun dnes Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, slavnostně otevřela Léčebnu dlouhodobě nemocných. Projekt byl podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce, Ministerstvem zdravotnictví, Olomouckým krajem a Sdružením měst a obcí Jesenicka.

Celý článek


Léčebna dlouhodobě nemocných Jesenické nemocnice se otevře veřejnosti

6.3.2017

Den otevřených dveří LDN se uskuteční v úterý 7. března od 13:15 do 16:00 hodin a bude zpříjemněn hudebním programem, který zajistí hudební uskupení s názvem Sbor Jesenických seniorů (JESEN). Připraveny budou také komentované prohlídky prostor.

Celý článek


Světový den ledvin v Jesenické nemocnici

6.3.2017

Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, se letos připojuje ke Světovému dni ledvin, který je tradičně vyhlašován na druhý březnový čtvrtek. Všichni lidé, kteří by rádi zjistili, zda nejsou ohroženi onemocněním ledvin, se mohou přijít ve čtvrtek 9. března bezplatně vyšetřit do vstupní haly Jesenické nemocnice, kde jim budou od 8.00 do 16.00 hodin k dispozici pracovníci dialyzačního střediska nemocnice.

Celý článek


Léčebna dlouhodobě nemocných Jesenické nemocnice se otevře veřejnosti

2.3.2017

Po déle než rok trvající rekonstrukci a realizaci sub-projektu v hodnotě dosahující téměř 20 miliónů korun je Léčebna dlouhodobě nemocných Jesenické nemocnice opět připravena přivítat své pacienty. Ještě před tím se oddělení otevře široké veřejnosti, která si zdejší prostory může prohlédnout v rámci dne otevřených dveří v úterý 7. března odpoledne.

Celý článek


Konec zákazu návštěv lůžkových oddělení

22.2.2017

Vzhledem k poklesu počtu nemocných akutními respiračními chorobami (ARI) na hodnotu 1200 / 100 000 obyvatel, rozhodlo se vedení Jesenické nemocnice a.s. ukončit zákaz návštěv na lůžkových odděleních s platností od dnešního dne, t.j. 22. 2. 2016.

Celý článek


Pacientům Jesenické nemocnice se dostává komfortnějších vyšetření

8.2.2017

Nejmodernějšími přístroji, které umožní co nejšetrnější vyšetření pacientů i průběh samotných zákroků, se úspěšně vybavuje Jesenická nemocnice. Jen během posledních několika měsíců investovala Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, do nákupu přístrojového vybavení 25 miliónů korun. Modernizací průběžně prochází také samotné prostory nemocnice.

Celý článek


Babyboom v Jesenické nemocnici

2.2.2017

Obrovský „baby boom“ zaznamenala v měsíci lednu ve své porodnici Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Oproti lednu loňského roku, kdy zde přišlo na svět 22 dětí, jich bylo letos ve stejném období téměř dvakrát tolik!

Celý článek


Rekonstrukce hlavního vstupu do nemocnice

26.1.2017

Z důvodu plánované rekonstrukce vstupu a vestibulu Jesenické nemocnice a.s. dojde v době od 30.1.2017 do 28.2.2017 k jeho úplnému uzavření z důvodu probíhajících stavebních prací.

Celý článek


Jesenická nemocnice otevřela tři nové ambulance

25.1.2017

Bolesti kloubů, zad, poruchy zraku i kila navíc mohou pacienti z Jeseníku a okolí řešit v nových ambulancích, které právě v těchto dnech otevřela Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Díky posílení týmu lékařů i všeobecných sester mohla nemocnice rozšířit spektrum poskytovaných služeb a nově zřídit oční a ortopedickou ambulanci a nutriční poradnu, které jsou určeny dospělým i dětským pacientům.

Celý článek


S průběhem porodu v Jesenické nemocnici seznámí budoucí maminky primář porodnice

17.1.2017

I v novém roce se mohou maminky z Jeseníku a okolí teoreticky i prakticky připravovat na porod. Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, i letos nabídne těhotným ženám skupinové cvičení a předporodní kurzy, které jsou zaměřeny na průběh samotného porodu, ale také šestinedělí, kojení či výživu. Letos poprvé se přitom k přednášejícím připojí také sám primář gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice MUDr. Antonín Kořenek, který bude přednášet na téma průběhu porodu, porodního plánu či spolupráce s lékařem a porodní asistentkou.

Celý článek


Aktuální trendy v ortopedii a traumatologii prodiskutují zdravotníci na odborném semináři Jesenické nemocnice

13.1.2017

O nejmodernějších trendech v ortopedii a traumatologii pohybového ústrojí bude ve středu 18. ledna informovat na vzdělávacím semináři Jesenická nemocnice lékaře a zdravotní sestry z regionu. Mezi přednášejícími přitom nebudou jen lékaři Jesenické nemocnice, ale také externí uznávaní odborníci, mezi kterými bude například MUDr. Karel Ročák, lékař Nemocnice Přerov zaměřující se na dětskou ortopedii. Vzdělávání je jednou z klíčových oblastí, na kterou se skupina AGEL, pod kterou nemocnice od února loňského roku spadá, zaměřuje. Od doby, kdy se Jesenická nemocnice stala součástí skupiny AGEL, jde tak již o třetí vzdělávací akci pro zdravotníky pořádanou nemocnicí po mnoha letech odmlky.

Celý článek


Nejmodernější vybavení a příjemné prostředí nabízí v Šumperku nové ambulance Jesenické nemocnice

10.1.2017

Dvě zcela nové, moderně vybavené ambulance gynekologie a chirurgie otevřela v centru města Šumperk Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Obě pracoviště sídlí v budově AV dent poblíž pěší zóny a jsou vybavena nejmodernější technikou v hodnotě tří miliónů korun. Ordinují zde zkušení lékaři MUDr. Jiří Krtička, MUDr. Jana Chrastinová a MUDr. Petr Fischer, kteří v současné chvíli přijímají nové pacienty.

Celý článek


Zákaz návštěv v Jesenické nemocnici

9.1.2017

Vedení Jesenické nemocnice se rozhodlo vzhledem k vývoji počtu akutních respiračních infekcí v regionu vyhlásit od pondělí 9. ledna 2017 dočasný zákaz návštěv. Zákaz bude platit na všech lůžkových odděleních nemocnice až do odvolání. Jde o preventivní opatření, jehož platnost bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace. Děkujeme za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věříme, že v krátké době bude jejich kontakt opět možný v neomezeném rozsahu.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se loni narodilo 272 dětí

3.1.2017

Celkem 272 dětí se v roce 2016 narodilo v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 139 děvčátek, 133 chlapců a čtyři páry dvojčátek. Dlouho na sebe nenechalo čekat ani první miminko letošního roku. Již v 1:05 hodin se v neděli 1. ledna narodil malý Rostislav, jehož mamince dnes kromě vedení Jesenické nemocnice a starosty města Jeseník pogratuloval také hejtman Olomouckého kraje MUDr. Oto Košta.

Celý článek


Odborníci Jesenické nemocnice radí: O Vánocích si neodpírejte, ale jezte s mírou a zařaďte pohyb

19.12.2016

Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty s kouzelnou pohádkovou atmosférou, dárky, ale také hojným hodováním a často nevítaným přibíráním na váze. Podle nutriční terapeutky Jesenické nemocnice Veroniky Valentové, DiS., navíc nadváha není zdaleka to nejhorší, co může sváteční přejídání a stres způsobit. Zvýšený příjem tuku totiž může zejména v kombinaci s alkoholem snadno vyvolat nevolnost i záchvat žlučníku či slinivky břišní.

Celý článek


Poděkovaní personálu LDN

17.10.2016

Slova díků vždycky potěší - ve zdravotnictví i mimo něj. Ale takový děkovný dort, jaký dostal personál LDN v Jesenické nemocnici, to je už docela jiná úroveň !

Celý článek


Jesenická nemocnice má nová moderní lůžka za dva milióny

27.9.2016

Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, nyní nabízí svým pacientům na oddělení interním, chirurgickém a gynekologicko-porodnickém větší komfort v podobě nově zakoupených lůžek. Celkem 50 elektricky ovladatelných polohovatelných lůžek společně s novými matracemi zajišťuje větší pohodlí a snadnou manipulaci jak pro pacienta, tak pro ošetřovatelský personál. Současně s lůžky a matracemi byly také pořízeny noční stolky s jídelní deskou. Celková investice přesáhla 2 milióny korun.

Celý článek


Nová úpravna vody v Jesenické nemocnici umožní ošetřit dvojnásobný počet pacientů

9.9.2016

Na hemodialyzační středisko Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, byla v těchto dnech nainstalována nová úpravna vody v hodnotě dvou miliónů korun. Moderní vybavení nejen, že přinese zjednodušení provozu, ale rovněž zvýší kapacitu obslužnosti pacientů, a to téměř na dvojnásobek.

Celý článek


Spánek novorozenců střeží v Jesenické nemocnici nové monitory dechu

1.9.2016

Celkem pět nových monitorů dechu hlídá před zástavou dýchání nejmenší pacienty novorozeneckého oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Nové monitorovací pomůcky, které chrání kojence před takzvaným syndromem náhlého úmrtí, získala nemocnice jako dar od Nadace Křižovatka.

Celý článek


Léčebna dlouhodobě nemocných v Jesenické nemocnici prochází významnou rekonstrukcí

17.8.2016

Modernizací za více než dvacet milionů korun aktuálně prochází Léčebna dlouhodobě nemocných Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Projekt s názvem „Kvalitní péče o seniory a dlouhodobě nemocné Jesenicka v bezpečném a lidském prostředí“, který se zrodil již v roce 2013, zahrne obnovu zázemí i vybavení oddělení, významně rozšíří prostor oddělení, ale také umožní vytvořit bezpečnější a komfortnější prostředí pro pacienty.

Celý článek


Dětských úrazů v létě přibývá, varují lékaři Jesenické nemocnice

8.7.2016

Léto a s ním spojené prázdniny jsou pro děti jedním z nejočekávanějších i nejoblíbenějších období roku. Bohužel právě s tímto obdobím se pojí i největší počet úrazů u dětí, se kterými se musejí zdravotníci i malí pacienti každoročně vypořádat. Příčinou je častější pobyt dětí venku i častější provozování sportovních aktivit. V Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL, se ale setkávají i s případy, kdy je na vině čistě nezodpovědné chování.

Celý článek


V Jesenické nemocnici se v prvním pololetí letošního roku narodilo 131 dětí

1.7.2016

Celkem 131 dětem pomohli na svět v prvním pololetí letošního roku zdravotníci Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 59 děvčátek a 72 chlapců.

Celý článek


17. června 2016 proběhne Rodinný den s AGELEM

1.6.2016

Přijďte v pátek 17. června v 16:00 do areálu Vily Elis, ulice Tyršova 319, Jeseník a prožijte s AGELEM Rodinný den

Celý článek


3. května se Jesenické nemocnice zapojila do Světového dne hygieny rukou

3.5.2016

Pro zájemce byli připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní ohledně rizika přenosu infekcí. Většina lidí si myslí, že výuku správné hygieny potřebují pouze děti. To je ale velký omyl. Drtivá většina lidí si myje ruce nedostatečně důkladně a navíc mnozí si nemyjí ruce vždy, kdy by měli.

Celý článek


Jesenická nemocnice bude učit správné mytí rukou

29.4.2016

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a již v úterý 3. května nabídne všem zájemcům osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Ve vestibulu Jesenické nemocnice budou připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou a chybět nebudou ani informace o možných rizicích nemytých rukou.

Celý článek


Jesenická nemocnice nabízí nastávajícím maminkám cvičení i předporodní kurzy

12.4.2016

Maminky z Jeseníku a okolí se mohou v Jesenické nemocnici, která je členem skupiny AGEL, teoreticky i prakticky připravovat na porod. Nemocnice pravidelně nabízí skupinové cvičení pro těhotné ženy i předporodní kurzy, které jsou zaměřeny na průběh samotného porodu, ale také šestinedělí, kojení či výživu. Nejbližší přednáška na téma fyzioterapie čeká maminky již tento čtvrtek.

Celý článek


AGEL se dnes stal novým majitelem Jesenické nemocnice

1.2.2016

Jesenická nemocnice, spol. s.r.o. má od dnešního dne nového majitele. Stala se jím společnost AGEL a.s. Dnes tuto skutečnost svým podpisem stvrdili zástupci obou zúčastněných stran. Dle vzájemné dohody obou stran nebude cena transakce zveřejněna.

Celý článek