Jeseničtí zdravotníci se během prodlouženého víkendu nezastavili, evidují přes 100 úrazů

7.7.2021

Se začátkem prázdnin a přílivem turistů do Jeseníků stoupá také počet zraněných pacientů ošetřených v Nemocnici AGEL Jeseník. Během prodlouženého víkendu evidují zdravotníci přes 100 úrazů, z nichž nejvíce bylo o první červencové sobotě.

Nemocnice AGEL Jeseník každoročně o červencovém víkendu eviduje větší nárůst pacientů. Výjimkou nebyl ani ten letošní. „Během prodlouženého víkendu bylo v chirurgické ambulanci jesenické nemocnice ošetřeno přes 100 pacientů. Jednalo o úrazy spojené se sportem, ale i zdánlivě nenáročnými rekreačními aktivitami. Výjimkou nebyly ani úrazy spojené s alkoholem,“ uvedla hlavní sestra a členka představenstva Věra Kocianová.

Lékaři jesenické nemocnice proto apelují, že základem při provozování sportovně-rekreačních aktivit by měla být zvýšená opatrnost, nošení ochranných pomůcek, nepřeceňování vlastních sil a schopností. „Většina úrazů byla naštěstí lehkého charakteru a pacienti tak mohli být po ošetření propuštěni domů“ dodává Věra Kocianová.

Chirurgicko-traumatologická pohotovost Nemocnice AGEL Jeseník funguje o víkendu nepřetržitě, a to na chirurgických ambulancích v hlavním vestibulu nemocnice. V týdnu péči o úrazy zajištuje chirurgická ambulance a vždy ve čtvrtek odpoledne je také k dispozici traumatologická poradna ortopedie ke konzultaci léčby nitrokloubních či závažných končetinových poranění.  V Jesenické nemocnici je nepřetržitě k dispozici plně vybavený sál se skiaskopií a také artroskopickou věží k ošetření i náročnějších poranění v úzké spolupráci ortopeda a chirurga.