Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

O nemocnici

Koupání i přebalování mají maminky pohodlnější. Jesenická nemocnice opět investovala do porodnického oddělení

21.5.2020

Zase o něco komfortnější prostředí mají čerstvé maminky v Jesenické nemocnici, která patří do skupiny AGEL. Novorozenecké oddělení prošlo rekonstrukcí, další novinky zde na sebe nenechají dlouho čekat.

„Rekonstrukce spočívala ve výměně podlahové krytiny, konkrétně linolea, oddělení se dále vymalovalo, byla vyrobena pracovní plocha na míru včetně zabudované vaničky a přebalovacího pultu a byl pořízen další nový nábytek a vybavení,“ shrnula práce Pavlína Vašinová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Jesenické nemocnice.

Novorozenecké oddělení je součástí porodního oddělení a třítýdenní práce probíhaly za plného provozu. „Novorozenecký pokoj byl přemístěn na jeden ze stávajících pokojů na porodním oddělení,“ řekla dále staniční sestra. Celková výše investice dosáhla částky 55 tisíc korun.

Jesenická nemocnice se snaží rodičkám dlouhodobě co nejvíce zpříjemnit jejich životní událost. Na porodním oddělení byly loni zrekonstruovány dva pokoje jako nadstandardní, v letošním roce došlo na proměnu i třetího pokoje. Novou podlahovou krytinu pak během letošního léta vymění řemeslníci na celém porodnickém oddělení, včetně předsálí porodního sálu, kde bude v nejbližších dnech instalováno nové porodnické lůžko. Oddělení bude vybaveno v těchto dnech také vybaveno dalším přenosným CTG, tedy přístrojem, který monitoruje srdeční činnosti plodu a děložních kontrakcí. „Vycházíme vstříc novopečeným maminkám a chceme, aby se cítily u nás na porodnickém a novorozeneckém oddělení dobře,“ dodává staniční sestra Pavlína Vašinová.

 

Zpět