Jesenická nemocnice poděkuje dárcům krve

8.6.2020

K oslavě Mezinárodního dne dárců krve se opět připojí Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL. Mezinárodní den dárců krve slaví celý svět od roku 2003 každoročně 14. června. Protože tento den letos připadá na neděli, poděkují zde dárcům nejcennější tekutiny za jejich nezištnou pomoc o pár dnů dříve.

„Velmi si vážíme našich dárců krve na transfúzní stanici v Jesenické nemocnici a jako poděkování s nimi rádi oslavíme Světový den dárců krve. S dárci tento významný den oslavíme s předstihem, a to již ve čtvrtek 11. června,“ potvrdila MUDr. Dagmar Adamová, primářka transfuzního oddělení Jesenické nemocnice.

Příjem dárců krve zde probíhá ve čtvrtek od 6:30 do 8:30 hodin a na samotné odběry je vyhrazen čas až do 11:00 hodin. Vítání jsou jak pravidelní „návštěvníci“ tak i prvodárci. Právě na rozvoj dárcovské základy klade jesenická transfuzní stanice velký důraz. „Všichni příchozí budou ve čtvrtek 11. června kromě občerstvení obdarováni porcelánovým hrníčkem naší skupiny AGEL a dárkovými předměty, které nám věnovaly Schrothovy léčebné lázně,“ prozradila primářka Adamová.

V případě zájmu o darování krve mohou zájemci volat na telefonní čísla 584 413 935 a 584 458 383 nebo přijít osobně na transfuzní oddělení v přízemí budovy A Jesenické nemocnice. Darovat krev může každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.