Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

O nemocnici

Jedenáct nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v nemocnicích Jeseník a Šternberk

31.8.2018

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo novorozenecké a dětské oddělení Jesenické nemocnice a dětské oddělení Nemocnice Šternberk. Celkem jedenáct nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě téměř 22 tisíc korun předala zástupcům oddělení Nadace Křižovatka.

Nadace Křižovatka tento týden předala pět monitorů dechu na novorozenecké a dětské oddělení Jesenické nemocnice, kde monitory z rukou dárců převzala primářka oddělení MUDr. Lenka Rašková, a šest přístrojů na dětské oddělení nemocnice Šternberk, kde přístroje převzala primářka oddělení MUDr. Renáta Klosová.

„Monitory dechu potřebujeme každý den ať už pro nově narozená miminka, nebo pro naše nejmenší pacienty. Velký zájem je o zapůjčení monitorů dechu také ze strany maminek odcházejících z porodnice domů. Díky Nadaci Křižovatka a sponzorům, kteří na zakoupení monitorů dechu přispěli, jim můžeme vyjít vstříc a monitory zapůjčit,“ uvedla primářka MUDr. Renáta Klosová. 

V České republice umírá na syndrom náhlého úmrtí (SIDS) každým rokem okolo deseti dětí. Jedna z uváděných příčin tohoto syndromu může být drobná změna v mozku dítěte, která vede k problémům s dýcháním či krevním oběhem. Pokud se k takovéto anomálii přidá některý z rizikových faktorů, může dojít k úmrtí dítěte. Právě monitory dechu přitom těmto nešťastným událostem dovedou předcházet.

Monitory dechu pro obě nemocnice zajistila Nadace Křižovatka z prostředků poskytnutých společností Fénix Trading, TŘÍDIČ a EUROINTERMETALL. „Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé České republice,“ sdělila Mgr. Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace.

 

Zpět