Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník se během jarních prázdnin nezastavili, evidují přes 700 úrazů

30.3.2022

Přes 700 pacientů ošetřili během jarních prázdnin na chirurgické ambulanci Nemocnice AGEL Jeseník. Nejčastěji se jednalo o úrazy vzniklé díky lyžařské sezóně z pádů na lyžích a snowboardu. Zdravotníky zaměstnalo také pár kuriózních případů.

Nemocnice AGEL Jeseník každoročně o jarních prázdninách eviduje větší nárůst pacientů. Výjimkou nebyl ani letošní rok. „Během jarních prázdnin bylo v chirurgické ambulanci ošetřeno okolo 760 pacientů. Nejčastěji to byly úrazy hlavy, ramen, zápěstí a kolen z důvodu pádů na lyžích, snowboardu nebo náledí,” uvedla Veronika Schwarzerová, DiS., zdravotní sestra chirurgické ambulance Nemocnice AGEL Jeseník.
Zdravotníci kromě běžných úrazů, které jsou nejčastěji spojené s prázdninovými radovánkami na horách, ošetřili i pár kuriózních. „Mezi nejzajímavějšími byl prošitý prst na šicím stroji nebo zlomené zápěstí při nazouvání lyží,“ dodává Veronika Schwarzerová, DiS.
Chirurgicko-traumatologická pohotovost Nemocnice AGEL Jeseník funguje o víkendu nepřetržitě, a to na chirurgické ambulanci v hlavním vestibulu nemocnice. V týdnu péči 
o úrazy zajišťuje chirurgická ambulance a vždy ve čtvrtek odpoledne je také k dispozici traumatologická ambulance. V jesenické nemocnici je nepřetržitě k dispozici plně vybavený sál se skiaskopií a také artroskopickou věží k ošetření i náročnějších poranění v úzké spolupráci ortopeda a chirurga.

Zpět