Zdravotníci Nemocnice AGEL Jeseník se během jarních prázdnin nezastavili, evidují přes 700 úrazů

30.3.2022

Přes 700 pacientů ošetřili během jarních prázdnin na chirurgické ambulanci Nemocnice AGEL Jeseník. Nejčastěji se jednalo o úrazy vzniklé díky lyžařské sezóně z pádů na lyžích a snowboardu. Zdravotníky zaměstnalo také pár kuriózních případů.

Nemocnice AGEL Jeseník každoročně o jarních prázdninách eviduje větší nárůst pacientů. Výjimkou nebyl ani letošní rok. „Během jarních prázdnin bylo v chirurgické ambulanci ošetřeno okolo 760 pacientů. Nejčastěji to byly úrazy hlavy, ramen, zápěstí a kolen z důvodu pádů na lyžích, snowboardu nebo náledí,” uvedla Veronika Schwarzerová, DiS., zdravotní sestra chirurgické ambulance Nemocnice AGEL Jeseník.
Zdravotníci kromě běžných úrazů, které jsou nejčastěji spojené s prázdninovými radovánkami na horách, ošetřili i pár kuriózních. „Mezi nejzajímavějšími byl prošitý prst na šicím stroji nebo zlomené zápěstí při nazouvání lyží,“ dodává Veronika Schwarzerová, DiS.
Chirurgicko-traumatologická pohotovost Nemocnice AGEL Jeseník funguje o víkendu nepřetržitě, a to na chirurgické ambulanci v hlavním vestibulu nemocnice. V týdnu péči
o úrazy zajišťuje chirurgická ambulance a vždy ve čtvrtek odpoledne je také k dispozici traumatologická ambulance. V jesenické nemocnici je nepřetržitě k dispozici plně vybavený sál se skiaskopií a také artroskopickou věží k ošetření i náročnějších poranění v úzké spolupráci ortopeda a chirurga.