MUDr. Vítězslav Vavroušek se vrací do vedení Jesenické nemocnice

9.7.2019

Do čela představenstva Jesenické nemocnice byl v pondělí 8. července jmenován MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA, MPH.

Doktor Vavroušek se do Jesenické nemocnice vrací po dvou letech, kdy působil v čele nemocnice ve Šternberku. „Mým prvním velkým úkolem je podpořit rychlé rozhodnutí o formě rekonstrukce Jesenické nemocnice. Projekt rekonstrukce zpracovala profesionální firma a ve všech variantách jsou zachovány všechny základní lůžkové obory a současně je vytvářena větší kapacita ambulantní péče. Druhým úkolem, který ale souvisí i s tím prvním, je stabilizace personální situace především v lékařských oborech, tak abychom novou nemocnici měli možnost naplnit, jak personálem, tak i pacienty, “ uvedl MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA, MPH.

MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA, MPH (63 let) absolvoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Nejdříve působil jako lékař na anesteziologickém oddělení v Krajské nemocnici v Ostravě, poté v nemocnici ve Šternberku, kterou následně až do roku 2007 řídil. Ve skupině AGEL působí od roku 2012, kdy nastoupil na pozici ombudsmana a ředitele Vědeckovýzkumného institutu AGEL. Do Jeseníka přechází ze šternberské nemocnice, která rovněž patří do skupiny AGEL.

Představenstvo Jesenické nemocnice nyní působí ve tříčlenném složení:

• MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA, MPH, předseda představenstva
  • Ing. Miloslav Vyhnánek, místopředseda představenstva