Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

O nemocnici

V Jesenické nemocnici zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

27.4.2017

Zájemci z Jeseníku a okolí mohou v úterý 2. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Jesenická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Dne hygieny rukou vzdělávací akci zaměřenou na mytí a hygienu rukou. Zdravotníci budou zájemcům předvádět správné mytí i dezinfekci rukou a také šířit osvětu ohledně chorob šířených prostřednictvím špinavých rukou. Akce se koná pod záštitou Světové zdravotnické organizace WHO.

Cílem osvětové akce je připomenout široké veřejnosti nutnost hygieny rukou, předvést a vysvětlit správnou techniku mytí i objasnit, kdy je potřeba ruce umýt. Akce přitom bude zaměřená výrazně prakticky. Nebudou chybět stanoviště určená k mytí rukou ani možnost ověřit si kvalitu umytí rukou pod speciální UV lampou.

„Správným mytím rukou můžeme omezit nemocnost dětí i dospělých. Rozhodně přitom neplatí, že hygienu rukou by se měly učit jen děti. Drtivá většina dospělých si myje ruce nedostatečně a riziku nákazy se vystavuje úplně stejně jako děti. Důležitá navíc nejen opravdu správná technika mytí, ale také frekvence mytí rukou,“ říká hlavní sestra Jesenické nemocnice Bc. Marcela Kargerová s tím, že hygienu rukou bychom měli vyžadovat nejen sami od sebe a svých dětí, ale například i od zdravotnického personálu, který s námi přichází do kontaktu.

Správná hygiena rukou může zamezit přenosu žloutenky nebo například infekčního průjmu, nevyjímaje každoročních cestovatelských průjmů typických pro pobyty na zahraničních dovolených. Typickými chorobami nemytých rukou jsou virová hepatitida typu A, chřipka, salmonelóza, rotavirové infekce či enterovirové infekce, které mohou mít mnohdy vážné následky. Prevence je přitom poměrně jednoduchá – mytí rukou. To je ale potřeba provádět správně a dostatečně často.

Zájemci o osvětu v hygieně rukou z řad dětí i dospělých mohou přicházet do vstupní haly Jesenické nemocnice v úterý 2. května od 8.00 do 12.00 hodin, a to bez předchozí objednávky. Akce je pro všechny zájemce zdarma.

Zpět