Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

O nemocnici

Jesenická nemocnice bude učit správné mytí rukou

29.4.2016

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a již v úterý 3. května nabídne všem zájemcům osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Ve vestibulu Jesenické nemocnice budou připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou a chybět nebudou ani informace o možných rizicích nemytých rukou.

 „Výuku mytí rukou máme obvykle spojenu s dětským věkem. To je ale velký omyl. Drtivá většina dospělých lidí si myje ruce nedostatečně a navíc mnozí si nemyjí ruce vždy, kdy by měli. Ruce je potřeba umývat po toaletě nebo před i po jídle, ale také po zakašlání, kýchnutí i smrkání a také po jakémkoliv návratu z venku,“ upozorňuje hlavní sestra Jesenické nemocnice Bc. Marcela Kargerová s tím, že ruce je potřeba mýt nejen na dlaních, ale i shora a mezi prsty, což jsou nejčastěji opomíjená místa.

Hygiena rukou je přitom důležitá zejména kvůli prevenci přenosu infekčních a průjmových onemocnění, která mohou být mnohdy vážná. Právě správné mytí rukou může přenosu infekce snadno zamezit, je ale potřeba jej provádět správně. „Typickými chorobami nemytých rukou jsou například virová hepatitida typu A, chřipka, salmonelóza, rotavirové infekce či enterovirové infekce,“ jmenuje Kargerová.

V rámci akce Den hygieny rukou budou zdravotníci v Jeseníku zájemcům názorně ukazovat správné mytí rukou a informovat je tom, kdy a jak často je potřeba ruce mýt. Zároveň je ale cílem zdravotníků také motivovat návštěvníky k důslednému vyžadování takovéto hygieny od okolí – ať už od blízkých a známých, nebo třeba i od zdravotnického personálu, který může být rovněž přenašečem choroby.

Zájemci o informace ohledně hygieny rukou mohou přicházet do vestibulu Jesenické nemocnice v úterý 3. května od 8.00 do 12.00 hodin.

Více informací naleznete v přiloženém plakátku.

Zpět