Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

O nemocnici

Nemocnice AGEL Jeseník má nové vybavení za více než 20 milionů korun

27.2.2024

Nemocnice AGEL Jeseník neustále modernizuje – nyní má nové vybavení pro své pacienty za více než 20 milionu korun. Personál nejvíc oceňuje operační stůl pro traumatologii, rentgenové RTG-C rameno, ale také nové defibrilátory sloužící při záchraně života, pacienti pak transportní lehátka, polohovací bariatrické a dětské lůžko, diabetologická ambulance funguje s novou fundus kamerou.

Radiodiagnostické oddělení a pracoviště CT má nově k dispozici nový přístroj C-rameno (RTG skiaskopický přístroj, jedná se o mobilní rentgenový přístroj s ramenem ve tvaru písmene C, které se využívá na operačních sálech především v traumatologii).  „Vzhledem k značnému přílivu turistů v letních a zimních sezónách a jejich sportovních aktivitách,            C-rameno je nezbytnou součástí přístrojového vybavení,“ říká vedoucí radiologický asistent Bc. Libor Havlíček. Dalším novým vybavením na operačních sálech je operační stůl a dezinfektor. Oproti předešlému operačnímu stolu je ten nový výhodnější v tom, že má výrazně vyšší nosnost a je bezpečnější a komfortnější pro pacienty i operatéry. Navíc má  i kompletní sadu příslušenství pro ortopedické zákroky. Lépe se s ním tedy manipuluje při traumatologických operacích.

Na diabetologické ambulanci se provádí vyšetření očního pozadí pomocí fundus kamery, která odhalí stupeň diabetického poškození zraku . „Cílem tohoto vyšetření je odfiltrování velké části pacientů, kteří nemají žádné známky takzvané retinopatie, od vyšetření u očních lékařů. Toto vyšetření se provádí u diabetologických pacientů 1. a 2. typu. Zároveň chceme tuto službu nabídnout i praktickým lékařům, kteří mají obrovské množství pacientů s diabetem 2. typu v péči. V případě prokázání retinopatie se pacient odešle na oční vyšetření. Vyšetření je jednoduché, bezbolestné, rychlé a jednou ročně plně hrazené ze zdravotního pojištění.  Čekací doby jsou nyní minimální a na rozdíl od klasického vyšetření očního pozadí, probíhá bez mydriázy (pozn.: rozšíření zorničky pomocí rozkapání oka). Pacient jenom přiloží hlavu ke kameře a ta vyfotí oční pozadí bez toho, aby se oko rozkapávalo. Pacient tedy přijde a za deset minut v pořádku odchází a může třeba řídit auto,“ uvádí výhody nového přístroje primář interního oddělení MUDr. Miroslav Zapletal.

Již na sklonku minulého roku Nemocnice AGEL Jeseník pořídila i 10 defibrilátorů, čtyři transportní lehátka a polohovací bariatrické lůžko. Dětské oddělení získalo polohovací dětské lůžko TOM2, které je plně elektrické a bezpečné pro dítě.

Zpět