Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

O nemocnici

Jesenická nemocnice má nová moderní lůžka za dva milióny

27.9.2016

Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, nyní nabízí svým pacientům na oddělení interním, chirurgickém a gynekologicko-porodnickém větší komfort v podobě nově zakoupených lůžek. Celkem 50 elektricky ovladatelných polohovatelných lůžek společně s novými matracemi zajišťuje větší pohodlí a snadnou manipulaci jak pro pacienta, tak pro ošetřovatelský personál. Současně s lůžky a matracemi byly také pořízeny noční stolky s jídelní deskou. Celková investice přesáhla 2 milióny korun.

Nákupem lůžek se výrazně zlepšil komfort pacientů. „Sami si budou moci ovládat své lůžko, nastavit jeho výšku. Tím mohou pacienti předejít možnému pádu, jako tomu hrozilo v některých případech u starších typů lůžek, kdy vzhledem k stálé výšce musely být použity i pomocné schůdky, aby se nemocní pacienti například po úrazech či operacích pohodlně dostali do své postele,“ uvádí hlavní sestra Jesenické nemocnice Marcela Kargerová.

Nové postele nabízí různé polohování, ať už výškové, pro snadnější pohyb z lůžka na lůžko či pojízdný vozík, tak i polohování ložné plochy. „Při polohování si mohou zdravotníci lůžko s pacientem výhodně nastavit tak, aby nepřetěžovali svá záda,“ doplnila Kargerová.

Novými matracemi se nejen zpříjemní pobyt pacientům na lůžku, ale také se díky speciálním zdravotním matracím s antidekubitním jádrem se sníží riziko vzniku dekubitu (proleženin), což jsou různě rozsáhlé rány vznikající především u dlouhodobě ležících pacientů. Zdravotnický personál může bojovat proti dekubitům pravidelným polohováním pacientů, co nejlepší hygienou, výměnou lůžkovin a právě již zmiňovaným použitím antidekubitálních lůžek.

Jesenická nemocnice se stala členem skupiny AGEL v únoru letošního roku. Skupina AGEL je jedním z největších soukromých poskytovatelů zdravotní péče v Evropě. Jen v České republice provozuje celkem 11 nemocnic, 8 poliklinik a další specializovaná pracoviště, včetně sítě laboratoří, lékáren a distribučních společností.

Zpět