Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

O nemocnici

Léčebna dlouhodobě nemocných v Jesenické nemocnici prochází významnou rekonstrukcí

17.8.2016

Modernizací za více než dvacet milionů korun aktuálně prochází Léčebna dlouhodobě nemocných Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Projekt s názvem „Kvalitní péče o seniory a dlouhodobě nemocné Jesenicka v bezpečném a lidském prostředí“, který se zrodil již v roce 2013, zahrne obnovu zázemí i vybavení oddělení, významně rozšíří prostor oddělení, ale také umožní vytvořit bezpečnější a komfortnější prostředí pro pacienty.

„Hlavním cílem této investice je zajištění kvalitní péče o dlouhodobě nemocné a o seniory v regionu Jesenicka. To pro nás znamená zejména zlepšení bezpečí a soukromí klientů hospitalizovaných v léčebně dlouhodobě nemocných, zajištění materiálně technického zázemí pro rozvoj poskytovaných zdravotnických služeb a také zvýšení kvality stávajících služeb spolu se zavedením těch, které v regionu momentálně chybí,“ říká ředitel Jesenické nemocnice MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA, MPH s tím, že kromě rekonstrukce prostor a modernizace vybavení dojde také k rozšíření prostoru stávajícího oddělení o více než 350 metrů čtverečních a navýšení jeho kapacity.

Samotná stavba odstartovala na počátku letošního roku vybudováním čtrnáctky nových pokojů. Během letních měsíců následují stavební úpravy stávajících i nových prostor včetně či rekonstrukce výtahu a instalace nového vybavení. Projekt počítá také s vybudováním zázemí pro rehabilitaci, pokojů pro pacienty v terminálním stádiu života, či zázemí pro obézní pacienty.

Pacienti jsou dočasně během rekonstrukce hospitalizováni na jiných lůžkových odděleních nemocnice. „Za dočasné nepohodlí spojené se stavbou se pacientům omlouváme a žádáme je tímto o zvýšenou toleranci a shovívavost. Věřím, že konečný výsledek bude stát za to. Hospitalizovaní lidé si budou moci užívat příjemné prostředí pokojů i komfort moderního nábytku, budou mít k dispozici nově společenskou místnost či prostor pro rehabilitace, a výrazně se zlepší i sociální zázemí. Zdravotníci zase ocení větší prostory a modernější vybavení, které jim usnadní práci s pacienty,“ uzavírá MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA, MPH.

Realizace sub-projektu „Kvalitní péče o seniory a dlouhodobě nemocné Jesenicka v bezpečném a lidském prostředí“, CH.10/1/016, je finančně podpořena z Programu implementace švýcarsko-české spolupráce (Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union). Na financování sub-projektu se podílí Olomoucký kraj a Sdružení měst a obcí Jesenicka.

Zpět