Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Mikuláš naděloval malým pacientům v Jesenické nemocnici

6.12.2019

Úsměvy a rozzářené tváře vykouzlil ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš se svou družinou, který přinesl nadílku dětským pacientům Jesenické nemocnice, patřící do skupiny AGEL. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem na oddělení, kterou vytvořily paní učitelky.

Dětští pacienti přivítali mikulášskou návštěvu s radostí a za odrecitovanou básničku nebo zazpívanou písničku dostávali perníček s ovocem a balíčkem čokolád.

„Mikuláš s andělem v podání učitelek, které k nám chodí na herní aktivity a pedagogickou činnost a připravily si doprovodný program, nadělil dětem nejen dobroty, ale i zážitek a jistotu, že ani v nemocnici o mikulášskou nadílku nepřijdou. Navíc během mikulášské návštěvy vždycky panuje přátelská a pohodová atmosféra, která malé pacienty rozveselí a rozptýlí je,“ říká Blanka Syrovcová, vrchní sestra dětského oddělení Jesenické nemocnice, s tím, že v současné době ošetřují na oddělení šest dětí nejčastěji s respiračními a průjmovými onemocněními či děti s pooperačními stavy po plánovaných výkonech.

Velkou radost udělala pacientům dětského oddělení také nadílka od Jesenické nemocnice, která nakoupila a předala dětskému oddělení hračky - od plyšových zvířátek, přes stavebnice až po kočárek pro holčičky nebo autíčka pro kluky. Během adventu čeká pacienty na Dětském oddělení a oddělení LDN Jesenické nemocnice 18. prosince ještě zpívání vánočních koled v podání dobrovolníků. Na Vánoce pak zdejší zdravotníci pečují zpravidla o pět dětí, které nemohou jít kvůli svému zdravotnímu stavu domů.

Zpět