Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

O nemocnici

Na dětské oddělení Jesenické nemocnice přivanula velikonoční atmosféra

28.3.2018

Jarní motivy na stěnách, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Jesenické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Zdejší personál se touto cestou, stejně jako v minulých letech, snaží přinést Velikonoce k lůžkům malých pacientů, kteří nemohou být během svátečního období doma. Na výrobě dekorací se přitom podílí jak zdravotníci, tak i dětští pacienti.

„Paní učitelky vyráběly s dětmi například velikonoční slepičky, ovečky i různé jarní květinové ozdoby. Nechybělo ale ani vyprávění o jaru a Velikonocích, všech tradicích a symbolech. Do Velikonoc pak máme připraveno ještě tradiční zdobení kraslic, nebo i výrobu ozdob z keramické hlíny. Nyní probíhají výtvarné dílničky rovněž zaměřené na jaro a Velikonoce,“ prozrazuje vrchní sestra Blanka Syrovcová.

Veškerá umělecká tvorba s jarní tématikou přitom slouží nejen k dekorativním účelům, ale funguje zároveň i jako arteterapie. Do sváteční umělecké tvorby se navíc kromě dětí a personálu zapojují také rodiče i příbuzní malých pacientů.

 „Na svátky chce být každý doma, ne vždy je to ale možné. V takových případech se snažíme alespoň přinést co nejvěrohodněji svátky naopak k našim pacientům - ať už jsou to Vánoce, Mikuláš, nebo aktuální Velikonoce, o jejichž atmosféru u nás děti rozhodně nepřijdou. Malým pacientům se snažíme pobyt v nemocnici zpříjemňovat celoročně, probouzející se veselé jaro je k tomu ale doslova jako stvořené, takže seznam aktivit, které s dětmi podnikáme, je opravdu dlouhý,“ doplnila Blanka Syrovcová.

Zpět