Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

O nemocnici

Jarní prázdniny na horách: chirurgická ambulance Nemocnice AGEL Jeseník ošetřila od února do poloviny března 500 pacientů

18.3.2024

Během jarních prázdnin v nemocnici AGEL Jeseník zdravotníci ošetřili přibližně 500 pacientů, což je o 200 více než v předešlém roce. Vedly úrazy ramen, zápěstí a kolen – nejčastěji se přihodily pacientům během zimních sportů.

Nebezpečí ale nehrozilo jen na sjezdovkách či kluzištích. Během února zaznamenala Nemocnice AGEL Jeseník zvýšené množství zraněných seniorů. „Vyskytlo se i poměrně dost úrazů spojených s jarním úklidem, kdy například seniorky umývaly okna a přitom spadly a způsobily si tak zlomeninu zápěstí, “ uvedla zdravotní sestra chirurgické ambulance Nemocnice AGEL Jeseník Veronika Schwarzerová, DiS.

Chirurgická pohotovost v Nemocnici AGEL Jeseník funguje o víkendu a svátcích nepřetržitě, a to na chirurgické ambulanci v přízemí budovy v hlavním vestibulu nemocnice. V týdnu péči o úrazy zajišťuje chirurgická ambulance, a to v čase od 7:00 hodin do 15:30 hodin. V odpoledních hodinách od 15:30 až do 7:00 hodin opět chirurgická pohotovost.

Nemocnice AGEL Jeseník je středně velkým zdravotnickým zařízením komplexního typu poskytující lůžkovou i ambulantní zdravotní péči ve všech základních oborech.  Spádovou oblastí této nemocnice je bývalý okres Jeseník a sousední oblasti s celkovým počtem okolo 37 000 obyvatel. Nemocnice AGEL Jeseník je přitom jediným poskytovatelem akutní lůžkové zdravotní péče v regionu. 

Zpět