3. května se Jesenické nemocnice zapojila do Světového dne hygieny rukou

3.5.2016

Pro zájemce byli připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní ohledně rizika přenosu infekcí. Většina lidí si myslí, že výuku správné hygieny potřebují pouze děti. To je ale velký omyl. Drtivá většina lidí si myje ruce nedostatečně důkladně a navíc mnozí si nemyjí ruce vždy, kdy by měli.

Ruce je potřeba zejména umývat po toaletě, ale také před i po jídle, po zakašlání, kýchnutí i smrkání a také po jakémkoliv návratu z venku. Ruce je potřeba mýt nejen na dlaních, ale i shora a mezi prsty, což jsou nejčastěji  opomíjená místa účastníků této akce. Den hygieny rukou byl úspěšný, celkem se zúčastnilo 163 lidí. Akce se účastnila široká veřejnost i zdravotnici. Pro každého účastníka byl připravený malý dárek.