Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

O nemocnici

V nemocnici AGEL Jeseník se za uplynulý rok narodilo 243 dětí

4.1.2024

V loňském roce se v Nemocnici AGEL Jeseník narodilo 243 dětí. Roku 2023 v celkovém součtu kralovali chlapci, posledním dítětem roku byla ale holčička. Porodníci pomohli přivést na svět konkrétně 132 chlapečků a 111 holčiček.

Posledním miminkem roku 2023 byla v Nemocnici AGEL Jeseník holčička jménem Kateřina, která se narodila na Silvestra. Prvním miminkem roku 2024 se stala holčička Athina, která se narodila v noci 1. ledna, ve 23:05.

Nejvíce miminek se v jesenické nemocnici narodilo v měsíci červenci, naopak nejméně jich bylo v červnu. Nejtěžší miminko loňského roku mělo porodní váhu 4538 g, naopak to nejlehčí vážilo pouhých 514 g.

Rodiče pro svá miminka vybírali nejčastěji tradiční jména jako je Adéla, Viktorie, Natálie, Matyáš, Tobiáš či Oliver. Objevila se ale i jména netradiční, jako například Auri, Salome Noemi, Than nebo Matvej. 

Porodnice Nemocnice AGEL Jeseník je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelská k dětem.  Rodičky mají možnost využít ambulantní porod, mohou tedy být s miminkem propuštěny během pár hodin domů. Budoucí maminky mohou využít aromaterapii, muzikoterapii, vaginální napářku. Dále Gynekologicko-porodnické oddělení nabízí budoucím maminkám předporodní kurzy a skupinové cvičení, možné je také po domluvě využít prohlídku porodního sálu a novorozeneckého oddělení.

Zpět