Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Jeseník proběhne v pondělí 23. května krajské cvičení složek IZS

20.5.2022

V pondělí 23. května od 14:00 hodin proběhne v Nemocnici AGEL Jeseník taktické cvičení všech složek Integrovaného záchranného systému (Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby).

Hlavní cílem cvičení je ověřit připravenost jesenické nemocnice a složek integrovaného záchranného systému na mimořádnou událost. Tématy jsou „Aktivní střelec“ a požár v budově nemocnice.

„Rádi bychom upozornili veřejnost, že s ohledem na témata cvičení dojde v prostorách nemocnice k zvýšenému hluku s možností střelby, většímu pohybu vozidel a osob všech složek integrovaného záchranného systému,“ uvádí Věra Kocianová, místopředsedkyně představenstva Nemocnice AGEL Jeseník s tím, že cvičení by mělo být ukončeno nejpozději v 15:30 hodin.

Akce bude probíhat v prostorách gynekologicko-porodnického oddělení, léčebny dlouhodobě nemocných, vestibulu hlavní budovy, chirurgické ambulance včetně čekárny a ulice Tyršova. „Chirurgická ambulance bude přestěhována na úsek chirurgické lůžkové části. Provozy ambulancí nebudou po dobu cvičení nijak omezeny. Určení policisté budou návštěvníky nemocničního zařízení navádět do bezpečných míst,“ dodává Věra Kocianová.

Zpět