Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 584 458 411

Pracoviště

Chirurgické oddělení

Zdravotní péče na chirurgickém oddělení je standardně poskytována v rozsahu všeobecné chirurgie, traumatologie a cévní chirurgie.

Spektrum péče operačních výkonů zahrnuje:

  • operace v oblasti břicha - operace kýl, slepého střeva, žlučníku, žaludku, operace břišních nádorů aj. Břišní operace jsou ve vhodných případech prováděny laparoskopicky.
  • retence varlat u dětí, dětských kýl a appendixů.
  • traumatologické operace - zejména operace končetinových poranění. Vzhledem k četnosti těchto poranění je chirurgické pracoviště vybaveno moderním instrumentáriem a relativně hojnými zkušenostmi.
  • operace křečových žil, bypassy na periferních cévách aj.

Pacienti, jejichž onemocnění vyžaduje složitější operační zákrok, přesahující rámec možností okresního pracoviště, jsou po náležitém vyšetření, zajištění a přípravě předáváni s kompletní dokumentací na specializovaná pracoviště fakultních nemocnic.

Oddělení chirurgie má od roku 2019 udělenou akreditaci pro obor specializačního vzdělávání, která dává oprávnění k uskutečňování vzdělávacího programu, k doplnění odborné praxe, k certifikovanému kurzu a především možnost náboru absolventů lékařských fakult. V roce 2011 byla oddělení dále udělena akreditace z traumatologie.

O kvalitu péče na chirurgickém oddělení se stará 6 lékařů, 18 diplomovaných sester a 6 ošetřovatelů.

Vlastní provoz chirurgického oddělení je rozčleněn do dvou provozů:

  • lůžkového
  • ambulantního

Lůžková část chirurgického oddělení

je rozčleněna do dvou jednotek - chirurgii I (1. patro) a chirurgii II (2. patro). Chirurgické oddělení má celkem 38 lůžek. Pokoje na obou jednotkách jsou dvoulůžkové. Na každé z jednotek jsou k dispozici pokoje s nadstandardním vybavením: telefon, televize, vlastní WC a sprcha, polohovací lůžka, možnost připojení přes WiFi.


Operační sály

Součástí chirurgického oddělení jsou dva operační sály pro celé spektrum operačních výkonů. Operace jsou prováděny ve většině případů v celkové narkoze, případně v spinální či lokální anestezii. Každoročně je na našem oddělení operováno cca 900 - 1000 pacientů.