Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Ortopedická ambulance

Ordinační hodiny, provozní doba

Pondělí: dopoledne operační odpoledne administrativa
Úterý: 7:00 - 12:00 prim. MUDr. Jozef Janošec odpoledne operativa
Středa: 7:00 - 12:00 prim. MUDr. Jozef Janošec 12:30 - 15:30 MUDr. Mgr. Tomáš Kocourek, MBA ( 2x měsíčně )
Čtvrtek: 7:00 - 12:00 MUDr. Mgr. Tomáš Kocourek, MBA 12:30 - 14:30 akutní stavy - trauma poradna v hlavní budově
Pátek: 7:00 - 12:00 prim. MUDr. Jozef Janošec odpoledne operativa

Ortopedie je obor zabývající se vyšetřením, diagnostikou, prevencí a léčbou nemocí pohybového ústrojí. Dále se zabývá rehabilitací vrozených nebo získaných onemocnění, deformacemi a funkčními problémy pohybového aparátu.

Nedílnou součástí oboru je traumatologie pohybového ústrojí. Ortopedie pracuje v součinnosti i s dalšími obory, především s všeobecnou chirurgií a traumatologií, dále pak neurologií, pediatrií, radiologií, lékařskou protetikou a obory komplementu.

V ortopedické ambulanci Jesenické nemocnice poskytujeme komplexní ortopedickou péči, diagnostiku a léčbu onemocnění pohybového ústrojí a preventivní péči. K plánovanému vyšetření je nutné se objednat, osobně či telefonicky. K prvnímu vyšetření je vhodné si přinést žádanku od svého praktického lékaře, není to však podmínkou. Pokud byly provedeny RTG snímky, je třeba si je taktéž přinést. Pokud máte akutní problém a přinesete žádanku od praktického lékaře, budete ošetření i bez předchozího objednání. Přednostně taktéž ošetřujeme děti. Pokud se na dohodnutý termín nemůžete z jakéhokoliv důvodu dostavit, sdělte nám to prosím co nejdříve, přeobjednáme Vás na nejbližší vyhovující termín.

Čím se zabýváme:

  • Diagnostikou, prevencí a léčbou vrozených vývojových vad pohybového ústrojí
  • Ambulantní konzervativní terapií primární i sekundární artrózy nosných kloubů
  • Diagnostikou a léčbou degenerativních a zánětlivých kloubních onemocnění
  • Úrazy a poúrazovými stavy velkých kloubů s neodkladnou i plánovanou operativou artroskopickou i klasickou
  • Řešením poúrazových stavů pohybového ústrojí
  • Ambulantní operační terapií ortopedických onemocnění - syndromu karpálního tunelu, exstirpace ganglií, operace de Quervainova syndromu, operace lupavých pstů apod.
  • Základní diagnostickou péčí o nemocné s primárními kostními nádory včetně dojednání specializované péče na klinickém pracovišti
  • Konzervativní léčbou kyčelní dysplasie u dětí
  • Diagnostikou a léčbou skoliózy a plochonoží dětského věku
  • Indikujeme endoprotézy velkých kloubů / koleno, kyčel, rameno /, operační zákroky řešíme ve spolupráci s ortopedicko – traumatologickým oddělením nemocnice Prostějov

 

Operační zákroky provádíme v Jesenické nemocnici na oddělení jednodenní ortopedické lůžkové péče. K dispozici máme moderně vybavený aseptický sál, včetně artroskopické věže s veškerým příslušenstvím a kvalitními implantáty a nástroji světově uznávaných značek.

Lůžkový fond máme v 2. patře chirurgického pavilonu - společný s aseptickým chirurgickým oddělením.


Ortopedie je obor dynamický a zvláště v poslední době se objevují nové způsoby diagnostiky léčby i operačních technik. Personál ortopedie Jesenické nemocnice se pravidelně účastní vzdělávacích akcí, kurzů a kongresů tuzemských i zahraničních a poznatky přenáší do každodenní praxe.

Taktéž každoročně pořádáme školení pro lékaře v e vybraných tématech oboru ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí. Školení je certifikováno Českou lékařskou komorou.

 

Infusní terapie:

Aplikujeme taktéž analgetické infuse. Objednání k infusní terapii na tel. 584 458 351. Rozpis infusí si pacient donese buď od svého praktického lékaře, neurologa či jiného ambulantního specialisty, nebo mu bude rozepsán u nás v ambulanci. Aplikace probíhá v místnosti s pohodlnými, polohovatelnými infusními křesly. Celá aplikace trvá 60-90 minut. Po aplikaci infuse měříme krevní tlak a puls a pacienta propouštíme domů. Standardní počet aplikace infusí je v jedné sérii 5-10.

 

SONO dětských kyčlí – tzv. trojí síto:

Sonografické a klinické vyšetření dětských kyčlí /tzv. trojí síto/ se provádí každé úterý 9:00 – 9:45 hod – zadní čekárna ortopedické ambulance v budově Medicentra.

 

Doplňující informace:

Ke každému vyšetření je nutno se předem objednat.  Objednací doba je pouze orientační. SONO dětských kyčlí provádíme v určeném čase bez předchozího objednání.

Telefonické objednávky na čísle 584 458 351.

Neakutní problémy ošetřujeme po předchozím objednání dle ordinačních hodin ambulance.
Ošetření akutního problému s doporučením od PL proběhne dle určení ordinujícího lékaře.
Pořadí pacientů určuje lékař nebo sestra podle objednaného termínu a zdravotního stavu pacienta.
Ortopedická ambulance se nachází v přízemí v budově Medicentra.

Mimo urgentní stavy je nutno se k vyšetření objednat buď telefonicky nebo osobně!

 

Kontakty:

584 458 351

Personál:

prim. MUDr. Jozef Janošec
MUDr. Mgr. Tomáš Kocourek, MBA