Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

PCR test

Testování COVID-19

Testování probíhá v pracovní dny pouze v dopoledních hodinách z důvodu svozu odebraných vzorků, které jsou z našeho odběrového místa odváženy do laboratoře ve Vítkovicích. Výsledek Vašeho testu Vám zašle laboratoř formou SMS, emailem. Certifikát si stáhnete zde: www.ocko.uzis.cz

 

PCR odběr - nazofaryngeální výtěr nebo pliváním, kdy se vzorek vyšetřuje ze slin

Výsledek vyšetření metodou RT-PCR:

  • Pozitivní – zůstaňte doma v izolaci a vyhýbejte se kontaktu s lidmi. Vyčkejte na informace z KHS, budou Vás kontaktovat. Zavolejte svému praktickému lékaři.
  • Negativní -  upozorňujeme, že výsledek vyšetření na onemocnění COVID-19 se váže k okamžiku, kdy Vám byl proveden odběr vzorku.
  • Nelze stanovit / invalid – i při opakované analýze vzorku může být výsledek vyšetření nejasný nebo nevalidní. V tom případě je nutné, aby indikovaný pacient navštívil svého praktického lékaře k vypsání nové žádanky na opětovný odběr vzorku. V případě samoplátce je nezbytné, aby se klient objednal prostřednictvím COVID linky 800 200 230 na další odběr vzorku. Tento odběr bude proveden zdarma.

 

Na základě rozhodnutí Poslanecké sněmovny o ukončení stavu pandemické pohotovosti dochází k ukončení všech mimořádných opatření k 5.5.2022. K tomuto datu nebudou prováděny PCR testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění ZDARMA.

Nadále budou prováděny pouze PCR testy na základě indikace od praktického lékaře či epidemiologa, popřípadě PCR a antigenní testy pro samoplátce. Platnost RT-PCR testu je 72 hodin.

RT-PCR test 853,- Kč.

Antigenní test 200,- Kč

 

Pokyny k objednání termínu PCR

Pokud máte potíže a Váš lékař Vám vystavil žádanku k odběru dostavte se prosím k odběru v čase od 9:30 do 10:00 hodin.

V případě dotazů volejte linku 584 458 411 a nechte si spojit odběrové místo COVID. Provozní doba odběrového místa je od 7:00 do 15:00 hod.

Pozor !!! Odběry PCR však provádíme jen od 9:30 do 10:00 hodin!!!

 

PCR testy samoplátce. Pozor registraci můžete provést jen přes webové stránky nejpozději do půlnoci před datem, kdy chcete test provést. Platbu ve výši 853,- Kč provedete online.

Rezervace termínu na PCR test pro samoplátce

 

Antigenní testy pro samoplátce a testy na základě indikace provádíme bez předchozí registrace v pracovní dny v čase od 9:30 do 10:00 hodin.

Platba za antigenní test je možná pouze v hotovosti na místě.

Velmi důležité pro správné doručení výsledku je zadání správného telefonního čísla a e-mailu do žádanky. Zkontrujte si prosím pečlivě tyto údaje pro vytištění žádanky na odběrovém místě. Pokud nebudou správně, nebude možné výsledek doručit!

 

Upozorňujeme všechny občany, že propustka k lékaři Vám nebude potvrzena. Na testy pro samoplátce přicházíte z vlastní iniciativy. V případě, že jste na testy odesláni s indikací od lékaře či KHS, tak Vám propustku potvrdí Váš lékař.