Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

PCR test

Testování COVID-19

Aktuální pravidla – Mimořádné opatření

Testování probíhá v pracovní dny pouze v dopoledních hodinách z důvodu svozu odebraných vzorků, které jsou z našeho odběrového místa odváženy do laboratoře ve Vítkovicích. Výsledek Vašeho testu Vám zašle laboratoř formou SMS, emailem. Certifikát si stáhnete zde: www.ocko.uzis.cz

 

PCR odběr - nazofaryngeální výtěr nebo pliváním, kdy se vzorek vyšetřuje ze slin

Výsledek vyšetření metodou RT-PCR:

  • Pozitivní – zůstaňte doma v izolaci a vyhýbejte se kontaktu s lidmi. Vyčkejte na informace z KHS, budou Vás kontaktovat. Zavolejte svému praktickému lékaři.
  • Negativní -  upozorňujeme, že výsledek vyšetření na onemocnění COVID-19 se váže k okamžiku, kdy Vám byl proveden odběr vzorku.
  • Nelze stanovit / invalid – i při opakované analýze vzorku může být výsledek vyšetření nejasný nebo nevalidní. V tom případě je nutné, aby indikovaný pacient navštívil svého praktického lékaře k vypsání nové žádanky na opětovný odběr vzorku. V případě samoplátce je nezbytné, aby se klient objednal prostřednictvím COVID linky 800 200 230 na další odběr vzorku. Tento odběr bude proveden zdarma.

 

Pokyny k objednání termínu PCR

Pokud máte potíže a Váš lékař Vám vystavil žádanku k odběru a současně je Váš lékař z regionu Jesenicka, tak vyčkejte do našeho telefonátu, kdy Vám sdělíme termín a čas odběru.

Jestliže máte lékaře mimo náš region, nebo uplynulo více než 1 den od kontaktování Vašeho lékaře a stále jsme se neozvali, nebo máte žádanku vystavenou z hygieny, tak volejte linku 584 458 411 a nechte si spojit odběrové místo COVID. V čase od 7:30 do 10:30 bude nejspíše problematické se k nám dovolat z důvodu vytíženosti personálu při odběrech. Provozní doba odběrového místa je od 6:30 do 15:00 hod. Pozor !!! Odběry PCR však provádíme jen od 8:00 do 10:00 hodin!!!

 

V případě, že si chcete udělat test preventivně (bez vlastní úhrady) musíte splňovat určité podmínky stanovené mimořádným opatřením viz. výše. Tzn. bez úhrady se aktuálně mohou testovat jen osoby do dovršení 18 let, osoby rozočkované, nebo očkované a osoby, které se nemohou očkovat a tuto skutečnost jim lékař zaznamenal do ISIN.

Rezervace termínu na preventivní PCR test

U osob mladších 18 let, lidí rozočkovaným a těch, kterým ještě neuběhlo 14 dní od ukončení očkovacího schématu a u osob, které se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat, je hrazeno 5 PCR testů v kalendářním měsíci. U osob plně naočkovaných jsou hrazeny 2 PCR testy v kalendářním měsíci.

 

V případě, že nesplňujete výše uvedené podmínky, tak si můžete objednat test jako samoplátce. Pozor registraci můžete provést jen přes webové stránky nejpozději do půlnoci před datem, kdy chcete test provést. Platbu ve výši 853,- Kč provedete online.

Rezervace termínu na PCR test pro samoplátce

 

Všechny Žádanky se snažíme odbavit, co nejdříve. Prosíme proto o Vaši trpělivost. Čas objednání se může lišit v závislosti počtu žádanek. Vzhledem ke zhoršující se situaci prosím pochopte frontu před odběrovým místem a udržujte mezi sebou rozestupy. Před odběrem minimálně 15 minut nekuřte, nejezte, nepijte a nežvýkejte. Rovněž si sebou nezapomeňte kartu pojištěnce a občanský průkaz, který předložíte u okénka vedle odběrové místnosti COVID. Bez dokladu totožnosti bude Váš odběr odmítnut.