Navzdory koronavirové epidemii si Nemocnice AGEL Jeseník připomene tradiční Velikonoce

1.4.2021

Velikonoční atmosféra zavládla v Nemocnici AGEL Jeseník, a to navzdory stále řádící koronavirové epidemii. S ohledem na hygienické možnosti zdobí prostory oddělení a ambulancí velikonoční dekorace.

„I přes aktuální složitou situaci si tradiční velikonoční svátky u nás v nemocnici připomínáme. A tradice dodržujeme také v rámci jídelníčku, kdy personál stravovacího provozu připravil na Zelený čtvrtek vepřové maso se špenátem. Jako sladkou tečku měli pacienti ke svačině velikonočního beránka. Velký pátek se také ponese v duchu tradic a strava bude v tento den tradičně bezmasá,“ uvádí hlavní sestra Věra Kocianová s tím, že velikonoční překvapení připravila nemocnice také pro své zaměstnance. „Ti dnes obdrželi velikonoční nadílku – balíček s hrníčkem, sladkostmi a čajem. Na ženy čekal tradiční velikonoční mrskut,“ upřesnila.

O velikonoční akci nepřišli ani dárci krve, pro které měl dnes personál transfúzního oddělení připraveno drobné překvapení ve formě velikonočních perníků.