Jesenická nemocnice se navzdory epidemii ponořila do předvánoční atmosféry, v předstihu již obdržela první dárečky

2.12.2020

V předstihu letos dorazily do Nemocnice AGEL Jeseník od Ježíška první vánoční dárečky. Jednalo se o balík s ručně šitými peřinkami, čepičkami a chobotničkami, který novorozeneckému oddělení jesenické nemocnice předaly zástupkyně patchworkového klubu Střediska volného času Duha Jeseník. Nemocnice se postupně zahaluje do předvánoční atmosféry a připomene si také svátek Svatého Mikuláše.

„Se Střediskem volného času Duha spolupracujeme dlouhodobě, je to již několikátý dar, který jsme obdrželi a mockrát za něj děkujeme,“ uvedla hlavní sestra a členka představenstva Nemocnice AGEL Jeseník Mgr. Markéta Stržínková a dodala, že navzdory složité situaci spojené s koronavirovou epidemií se i nemocnice pomalu zahaluje do předvánoční atmosféry. „Letošní předvánoční čas je jiný než v minulých letech, i přesto se snažíme neztrácet dobrou náladu. Už teď se moc těšíme na dodávku vánočního stromečku od Lesů ČR, který bude umístěn v hale nemocnice a společně jej nazdobíme,“ sdělila Markéta Stržínková.

V letošním roce bohužel není s ohledem na epidemiologickou situaci možné, aby hospitalizované děti navštívila přímo u lůžka mikulášská družina i s čertem a andělem tak jako v minulých letech. „Mikuláše si však i přesto připomene, význam tohoto svátku s dětmi proberou paní učitelky z dětského oddělení. A nemocnice rovněž chystá pro nemocné děti balíčky s ovocem a drobným mlsáním, které jim letos mikulášská družina zanechá u zdravotnického personálu,“ popsala Mgr. Stržínková a doplnila, že zkrátka nepřijdou ani zaměstnanci. „Také pro ně chystáme k této příležitosti balíčky s mlsáním a drobnými dárečky,“ doplnila hlavní sestra.

Také transfuzní oddělení jesenické nemocnice chystá pro dárce krve a plazmy tradiční mikulášské darování, a to na čtvrtek 3. prosince, kdy pro příchozí budou připraveny mikulášské balíčky s perníčky. Zájemci o darování se však musí na transfuzní stanici předem k odběru předem objednat.