Chirurgickou pohotovost Nemocnice AGEL Jeseník vyhledá v létě o polovinu více pacientů než přes školní rok

3.7.2020

Příliv rekreantů a turistů do Jeseníků se se začátkem letních prázdnin každoročně odráží i na statistikách Nemocnice AGEL Jeseník. V letním období zdejší chirurgická pohotovost pravidelně zaznamenává více než 50% nárůst pacientů oproti školnímu roku.

První vlnu příchozích pacientů jeseničtí lékaři zaznamenali již poslední červnový víkend, neboť řada škol ukončila výuku již 26. června. „Očekáváme, že během nadcházejícího prodlouženého víkendu ošetříme denně přes 35 pacientů,“ uvádí primář chirurgického oddělení Nemocnice AGEL Jeseník MUDr. Petr Fischer.

Nemocnice je připravena lidem poskytnout veškerou péči. „Může se ale stát, že se v čekárně sejde najednou několik klientů s úrazy, které vyžadují rozsáhlejší a časově náročnější ošetření. Chtěl bych proto požádat pacienty o trpělivost,“ žádá MUDr. Fischer.

V letním období stoupá počet ošetřených úrazů v souvislosti se sportem, ale i zdánlivě nenáročnými rekreačními aktivitami. Podle zkušeností lékařů Nemocnice AGEL Jeseník naříklad u dětí počet zranění na trampolínách již předběhl i úrazy z kol. „Přitom mnohým karambolům by se dalo předejít prevencí. Základem při provozování sportovně-rekreačních aktivit by vždy měla být zvýšená opatrnost, nošení ochranných pomůcek, nepřeceňování vlastních sil a dostatečné se seznámení s prostředím,“ apeluje primář MUDr. Petr Fischer.

Chirurgicko-traumatologická pohotovost jesenické nemocnice funguje o víkendu nepřetržitě, a to na chirurgických ambulancích v hlavním vestibulu nemocnice. V týdnu péči o úrazy zajištuje chirurgická ambulance. V jesenické nemocnici je pro ošetření náročnějších poranění nepřetržitě k dispozici plně vybavený traumatologický sál.