Jesenická nemocnice nově testuje na SARS-CoV-2 také samoplátce

4.5.2020

Odběrové místo u Jesenické nemocnice od pondělí 4. května nově umožňuje testování na nový typ koronaviru vyšetřením RT-PCR, kromě indikovaných pacientů, také u samoplátců. Jesenická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, se rozhodla tuto novinku nabídnout jako doplňkovou službu zejména s ohledem na poptávku veřejnosti v tomto regionu.

Samoplátci se stejně jako indikovaní pacienti musejí k vyšetření v Jesenické nemocnici předem objednávat. K objednávkám slouží telefonní linka 724 256 917, na které si mohou zájemci nejen dohodnout termín, ale také se informovat ohledně přesného postupu odběru i dalších procesů.

Před odběrem pak stačí zaplatit poplatek ve výši 3 000 korun na pokladně nemocnice v přízemí budovy ředitelství a s dokladem přijít na odběrové stanoviště.

V případě negativity dostanou klienti  výsledky testu do druhého dne. Informace o pozitivním výsledku musí být klientům nejdříve sdělena Krajskou hygienickou stanicí, která je zároveň bude instruovat ohledně dalšího postupu. Rozšíření nabídky testování i pro samoplátce nijak negativně neovlivní rychlost zpracovávání výsledků testů u indikovaných pacientů.